Виші повинні дотримуватися мовного законодавства

МОН просить керівників вишів вжити заходів щодо виконання вимог мовного законодавства

Мовне законодавство у вишахЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

У Міністерстві освіти та науки закликають керівників закладів вищої та фахової передвищої освіти вжити заходів щодо забезпечення виконання вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Таку інформацію зазначено в листі Міносвіти, який підписано заступником міністра Михайлом Винницьким на вимогу уповноваженого із захисту державної мови.

В освітньому відомстві зауважують, що на розгляд уповноваженого у 2022 році надійшло 44 звернення громадян, які стосувалися порушень законодавства про державну мову в закладах вищої та фахової передвищої освіти.

Окрім того, найчастіше повідомлення містили інформацію про застосування недержавної мови під час викладання навчальних дисциплін та використання навчальних матеріалів, виконаних недержавною мовою.

Саме тому мовний омбудсмен акцентує на необхідності посилення інституційного контролю за забезпеченням виконання вимог законодавства щодо застосування державної мови в межах освітнього процесу.

Для того щоб ефективно забезпечити реалізацію державної політики, спрямованої на захист державної мови, МОН на прохання мовного омбудсмена рекомендує керівникам вишів передбачити організацію безкоштовних курсів української мови для дорослих, а також створити онлайн-курси та інші заходи з сприяння вивченню української мови громадянами, які проживають на тимчасово окупованій території.

Зокрема, вишам варто підвищити рівень володіння державною мовою педагогічними та науково-педагогічними працівниками.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96868

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101997

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1215

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28083

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді