Чверть учнів майже нічого не знають про глобальні проблеми людства — дослідження PISA

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Програма міжнародного оцінювання учнів PISA провела дослідження щодо обізнаності українських 15-річних підлітків із глобальними проблемами людства.

Чверть учнів майже нічого не знають про глобальні проблеми людства — дослідження PISA

Як скласти річний план закладу освіти: ДОСВІД КОЛЕГ

Дослідження проводили ще у 2018 році за допомогою опитування 15-річних учнів шкіл. Темою опитування були глобальні проблеми людства:

  • Зміни клімату та глобальне потепління;
  • Проблеми здоров’я людей, насамперед загроза епідемій;
  • Міграційні проблеми;
  • Голод та недоїдання в різних країнах світу;
  • Причини бідності;
  • Рівність чоловіків та жінок у різних країнах;
  • Міжнародні конфлікти.

Інтегрований урок української літератури та історії

    В учнів запитували про обізнаність у цих проблемах, складність розв’язання та їхнє місце у шкільній програмі.

    За результатами дослідження:

    • понад 20% підлітків вважають себе добре обізнаними в усіх глобальних проблемах і можуть їх пояснити. Майже половина учнів хоча б дещо знають про проблеми, а чверть опитаних не знають про глобальні проблеми майже нічого.
    • найліпше учні обізнані в причинах бідності та проблемах здоров’я. Водночас, 30% учнів погано знають про проблеми голоду та міжнародних конфліктів.
    • школярі обізнані в глобальних проблемах гірше, ніж у середньому у розвинених країнах. Проте вони ліпше розуміються на цьому, ніж середньостатистичний школяр із Білорусі чи Словаччини.
    • підлітки з вищим соціально-економічним статусом та учні ліцеїв, гімназій та спецшкіл ліпше обізнані в глобальних проблемах та мають вищу готовність до їх розв’язання. Аналогічно, обізнаними та готовими до глобальних викликів є діти, котрі читають книги просто для свого задоволення.
    • дівчата значно краще за хлопців обізнані в проблемах, але не перевершують їх у своїй впевненості, що впораються з глобальними завданнями.

      Статичний блок для новин

      Статті за темою

      Усі статті за темою

      Безпечні заклади освіти у період війни

      Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
      5280

      Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

      Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
      96924

      Як організувати цивільний захист у школі

      Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
      102318

      Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

      Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
      1264

      Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

      У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
      28110

      Гарячі запитання

      Усі питання і відповіді