На зарплати вчителям та НУШ немає грошей

Теми:
Немає грошей на зарплати вчителям та НУШ, — Новосад про бюджетну декларацію на 2022 — 2024 роки

Бюджетна декларація

Як скласти річний план закладу освіти: ДОСВІД КОЛЕГКолишня міністерка освіти і науки Анна Новосад переглянула Бюджетну декларацію на 2022 — 2024 роки, яку затвердив уряд і поділилася своєю думкую з цього приводу на своїй сторінці Facebook. Вона помітила, що в документі не зазначено коштів на підвищення зарплат вчителям, впровадження Нової української школи на створення президентського університету.

«Новій українській школі можна вже замовляти похорон. Так само як і підвищенню зарплат педагогам, зміні підходів до оцінювання, розширенню інклюзії і т.д.», — прокоментувала Анна Новосад.

Зокрема, вона акцентувала, що в декларації «доводяться бюджетні стелі» просто з поправкою на інфляцію.

«Наприклад, на впровадження Нової української школи у 5-7 класах (2022, 2023, 2024 роки — початок НУШ в цих класах по всій країні) грошей не буде. Додатково до нинішнього фінансування (1,4 мільярди у 2021), вочевидь, не планується нічого», — зазначила колишня міністерка освіти.

На думку Анни Новосад, реформа у класах з більшою кількістю учнів, предметів та вчителів-предметників має обійтись тими ж інвестиціями, що й у початковій школі.

«Я вже мовчу про підготовку мережі академічних ліцеїв. І це лише по школі. Решта сфер — те саме», — написала вона.

Окрім того, колишню міністерку забавило те, що у декларації до 2024 року немає закладених ніяких коштів для фінансування президентського університету в 7,2 мільярди гривень.

«Я не розумію, нащо приймали цей треш, і що це змінює. Бо для освіти і науки це не змінює нічого. Точніше ні, змінює — робить лише гірше. Бо стояти на місці в нашій ситуації — це невпинно котитись назад», — коментує Анна Новосад.

Вона додала, що зараз вся надія на річний Державний бюджет.

Варто зазначити, що 31 травня 2021 року Мінфін повідомив, що уряд на позачерговому засіданні вперше схвалив Бюджетну декларацію на найближчі 3 роки.

Відповідно до створеного документу, зусилля уряду будуть спрямовані на підтримку макроекономічної стабільності, стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених карантином у зв’язку із COVID-19.

Серед основних напрямів Бюджетної декларації:

  • посилення обороноздатності та безпеки держави;

  • розвиток агропромислового комплексу;

  • формування чистого та безпечного довкілля;

  • розвиток адміністративних послуг та їх цифровізація;

  • посилення енергонезалежності;

  • створення ефективної та досконалої системи здійснення соціальної підтримки та пенсійного забезпечення населення;

  • забезпечення якісної, сучасної, доступної й інклюзивної освіти;

  • забезпечення якісного рівня медицини;

  • підвищення рівня прозорості в управлінні державними фінансами.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46772

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді