Працівник відмовляється від вакцинації: чи допускати до роботиМіністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що український уряд опрацьовує механізм введення обов'язкової вакцинації від COVID-19 для педагогічних працівників. Адже вони перебувають у групі дітей та колег і є потенційними носіями вірусу.
«Діти менше хворіють, але вони теж є носіями. Треба подумати про те, можливо, потрібно у кваліфікаційну характеристику професії внести обов'язково або вакцинацію, або ПЛР-тест», — запевнив очільник Міносвіти.
Зокрема, міністр освіти сказав, що спочатку у сфері освіти вакцинуватися хотіли всього 32% співробітників.
У 2021 році всі заклади освіти мають стати автономними, зокрема й у питаннях ведення бухобліку та складання фінзвітності. Як це зробити та що врахувати?
Ситуація з вакцинацією у сфері освіти:
- Нині по школах і садочках на вакцинацію записалось 250 тисяч працівників,
- В установах вищої освіти і коледжах хочуть вакцинуватися 25 тисяч людей (в середньому по всіх установах це більше ніж 90% всіх співробітників).
Окрім того, Сергій Шкарлет зазначив, що у Києві вже розпочали ревакцинацію працівників сфери освіти. Також міністр сподівається, що «назва вакцини Pfizer дасть ще більший відсоток бажаючих».
Темпи вакцинації в Україні:
Від початку кампанії масової вакцинації в Україні вакцинували 978 354 людини. З них 978 352 отримали 1 дозу. Натомість повністю імунізовані, тобто отримали 2 дози, 75 787 громадян.
Впродовж минулої доби, 23 травня, щеплення проти коронавірусу отримали всього 1 325 людей. 1 004 з них отримали другу дозу вакцини.