Підписано меморандум у межах ініціативи Олени Зеленської

Теми:
Комунікаційна кампанія, формування культури та розвиток принципів здорового харчування — основні аспекти підписаного меморандуму

Меморандум про систему шкільного харчування

Плани МОН на п’ять років: до чого підготуватися19 травня 2021, у межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з метою реалізації комунікаційної кампанії здорового харчування в рамках реформування системи шкільного харчування. Підписання документа відбулося за участю Першої леді України, Міністерства освіти і науки, UNICEF та Посольства Швейцарської Конфедерації.

«Будь-які зміни матимуть глибокий і довготривалий ефект тільки тоді, коли люди їх зрозуміють і приймуть. Коли це буде усвідомленим вибором кожної людини. Ми маємо розуміти, що зміна поведінкових звичок — вкрай складний процес. Це може зайняти роки. Але це не означає, що ми не маємо цього робити. Я пишаюся тим, що ми беремо на себе відповідальність розпочати цей процес», — повідомила Олена Зеленська.

Таким чином, у ході реалізації пунктів меморандуму, буде розпочато поведінкове дослідження серед дітей, батьків та освітян. Отримані результати мніторингу стануть основою комунікаційної кампанії.

Ще одним елементом співпраці є запуск інформаційного порталу з реформування системи шкільного харчування, який стане корисним і зручним помічником як для освітян, так і для батьків та учнів. Також важливим пунктом Меморандуму стане проведення заходів щодо об’єднання зусиль приватного сектору для часткового устаткування шкіл необхідним обладнанням.

«Сьогодні важко переоцінити роль і значення наших спільних зусиль із реформування шкільного харчування. Вони спрямовані на розбудову системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок, що докладаються наразі за ініціативою Першої леді України Олени Зеленської. Формування правильної харчової поведінки школярів наразі залежить як від харчових звичок батьків і друзів, так і від контенту соціальної реклами. Важливим елементом реформи є сучасне технічне обладнання в закладі освіти. Усі ці передумови мають допомогти дитині у формуванні компетентності безпечного і здорового харчування», — наголосив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За підтримки ЮНІСЕФ буде розроблено стратегію комунікаційної кампанії. Завдяки технологічному партнеру SoftServe запрацює національний портал про здорове харчування на підтримку реформування системи шкільного харчування. Він буде доступним і для людей з інклюзією.

Зокрема, очільник Міносвіти зазначив, що на вебсайті щодо реформи шкільного харчування буде розміщено інформацію про мультипрофільне харчування, вимоги до організації харчування дітей з особливими дієтичними потребами, розподіл сфер відповідальності та повноважень у сфері організації шкільного харчування, облаштування харчоблоку, кейтерінг, інтернет-замовлення, вимоги до асортименту шкільних буфетів, поради експертів тощо.

Посольство Швейцарської Конфедерації в Україні надало фінансову підтримку для комунікаційної кампанії щодо формування культури харчування та розвитку принципів здорового харчування. Діяльність Посольства представлена в таких трьох швейцарсько-український проєктах, як DECIDE, «Діємо для здоров’я» та програма QFTP «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах в Україні». З допомогою Посольства Швейцарської Конфедерації реформа запрацює з новим імпульсом.

Зі свого боку Перша леді Олена Зеленська акцентувала на готовності продовжувати підтримку реформи шкільного харчування, зокрема підсилювати комунікаційну кампанію та сприяти реалізації цікавих і корисних проєктів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46793

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді