Група українських підлітків робила «псевдомінування» за вказівками рф

Російські спецслужби залучають українських підлітків до «псевдомінувань» — СБУ

Рф залучала українських підлітків до псевдомінування

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

Служба безпеки України викрила нові факти, які підтверджують, що рф залучає неповнолітніх до підривної діяльності проти України.

Таку інформацію зазначили у пресслужбі СБУ. 

Насамперед СБУ вдалося заблокувати злочинні дії підліткової групи, яка причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування в столиці й регіонах України.

Серед найчастіших об’єктів «мінування» підлітками були будівлі органів державної влади, а також об’єкти соціальної інфраструктури. Так, у жовтні 2022 року вони одночасно повідомили про фейкові мінування 14 місцевих судів.

За даними слідства, злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби. Для цього створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали неповнолітніх мешканців різних регіонів України.

Зокрема, після вказівок агресора українські підлітки розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про «мінування». Таким чином ворог намагався розхитувати внутрішню обстановку в Україні. «Розсилку» здійснювали від імені сторонніх осіб з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування локації відправників.

Вимоги пожежної безпеки: чекліст

У результаті розслідування співробітники СБУ викрили організатора групи. Ним виявився неповнолітній мешканець Чернігівської області. Правопорушник мав контакти з представником російської спецслужби, який зв’язувався з ним через месенджер і ставив йому завдання.

Окрім того, під час обшуку місця мешкання цього підлітка було знайдено мобільний телефон і комп’ютер із доказами протиправної діяльності й комунікації з агресором. 

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України («завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів критичної інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров’я, освіти, … якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинено повторно»), тривають слідчі дії.

Зауважимо, що санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі. Проте якщо про фейкове мінування повідомили неповнолітні, перед законом відповідатимуть їхні батьки.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143168

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді