Група українських підлітків робила «псевдомінування» за вказівками рф

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Російські спецслужби залучають українських підлітків до «псевдомінувань» — СБУ

Рф залучала українських підлітків до псевдомінування

Стратегії успішної комунікації керівника

Служба безпеки України викрила нові факти, які підтверджують, що рф залучає неповнолітніх до підривної діяльності проти України.

Таку інформацію зазначили у пресслужбі СБУ. 

Насамперед СБУ вдалося заблокувати злочинні дії підліткової групи, яка причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування в столиці й регіонах України.

Серед найчастіших об’єктів «мінування» підлітками були будівлі органів державної влади, а також об’єкти соціальної інфраструктури. Так, у жовтні 2022 року вони одночасно повідомили про фейкові мінування 14 місцевих судів.

За даними слідства, злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби. Для цього створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали неповнолітніх мешканців різних регіонів України.

Зокрема, після вказівок агресора українські підлітки розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про «мінування». Таким чином ворог намагався розхитувати внутрішню обстановку в Україні. «Розсилку» здійснювали від імені сторонніх осіб з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування локації відправників.

Вимоги пожежної безпеки: чекліст

У результаті розслідування співробітники СБУ викрили організатора групи. Ним виявився неповнолітній мешканець Чернігівської області. Правопорушник мав контакти з представником російської спецслужби, який зв’язувався з ним через месенджер і ставив йому завдання.

Окрім того, під час обшуку місця мешкання цього підлітка було знайдено мобільний телефон і комп’ютер із доказами протиправної діяльності й комунікації з агресором. 

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України («завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів критичної інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров’я, освіти, … якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинено повторно»), тривають слідчі дії.

Зауважимо, що санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі. Проте якщо про фейкове мінування повідомили неповнолітні, перед законом відповідатимуть їхні батьки.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47868

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159817

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31554

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді