У Міносвіти пропонують розширити вивчення англійської мови у ВНЗ

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

МОН розробили проєкт рекомендацій щодо забезпечення якісного вивчення англійської

Вивчення англійської мови у вишах

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

У Міністерстві освіти та науки розробили проєкт рекомендацій щодо забезпечення якісного вивчення, викладання та використання англійської мови в українських закладах вищої освіти.

Відповідний документ містить рекомендації з розвитку англійської мови в університетах. Запропоновано наступні методи: забезпечення якісного викладання фахових дисциплін англійською мовою, викладання англійської мови за професійним спрямуванням та англійської мови для академічних цілей.

В освітньому відомстві наголошують, що у процесі реалізації рекомендацій важливо враховувати кращі практики вітчизняних закладів вищої освіти щодо вивчення, викладання та використання англійської мови.

Серед рекомендацій для вищих навчальних закладів, визначення готовності студентів першого курсу до вивчення англійської мови за професійним спрямуванням на рівні, який відповідає вітчизняним освітнім стандартам.

Окрім того, варто визначати готовність студентів першого курсу до вивчення англійської за професійним спрямуванням на рівні В1+ (і вище) і, відповідно, запроваджувати інтенсивні компенсаційні курси кафедрами іноземних мов.

Також кафедрам іноземних мов радять визначити пороговий бал сертифікату ЗНО (НМТ), який є достатнім для того, щоб студент першого курсу продовжував вивчення англійської мови на рівні В1+ (і вище). Можна орієнтуватися на бал, який відповідає шкільній оцінці 8 і вище.

Зокрема, у рекомендаціях зазначено викладання англійської мови за професійним спрямуванням та англійської для академічних цілей у групах із різним рівнем володіння англійською мовою.

Щодо курсів з англійської мови, то рекомендується використовувати автентичні й вітчизняні підручники, друковані, аудіо й відео матеріали з автентичних джерел (ЗМІ, освітніх порталів, сайтів компаній певної галузі тощо).

Окрім того, можна використовувати електронні платформи та інші інструменти дистанційного навчання для реалізації моделі змішаного навчання (blended learning), створювати дистанційні курси інтенсивного вивчення англійської мови для викладачів і студентів, які потребують підвищення рівня володіння англійською мовою тощо.

Свої пропозиції та зауваження до запропонованого проєкту можна надіслати до 14 квітня  за адресою [email protected].

Результати обговорення будуть розміщені на офіційному вебсайті МОН.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48159

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
126

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160373

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31590

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59687

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді