Профільний комітет розглядатиме формат проведення ЗНО-2021

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Профільний парламентський комітет розгляне питання формату проведення зовнішнього оцінювання

Профільний комітет розглядатиме формат проведення ЗНО-2021

Сім небезпечних челенджів: ВРАХУЙТЕ НАЙВАЖЛИВІШЕ

У середу 31 березня відбудеться засідання Парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій, під час якого буде розглядатися питання формату проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році.

Таку інформацію оприлюднили в анонсі засідання профільного комітету Верховної Ради.

Зокрема, заплановано, що під час засідання буде розглянуте питання щодо звільнення від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО, випускників, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, але не планують вступати до закладів вищої освіти.

Як провести батьківські збори до ЗНО

Розгляд цього питання відбуватиметься через загострення епідемічної ситуації в Україні.

Участь у засіданні комітету візьмуть представники Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я.

У випадку позитивного висновку Парламентського Комітету рішення про звільнення всіх випускників від обов’язкової ДПА ухвалюватиме Верховна Рада.

Для ухвалення рішення щодо зміни формату проведення ДПА парламент має прийняти відповідні законодавчі зміни, що унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО.

Окрім того, для випускників, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

Варто нагадати, що вперше скасування обов'язкової ДПА для здобувачів повної загальної середньої освіти відбувся навесні минулого року через побоювання влади щодо загострення епідемічної ситуації при проведенні повноформатного тестування випускників.

І цього року МОН України прийняли рішення про скасування проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової та базової школи.

Водночас мотивами скасування ДПА у формі ЗНО для всіх випускників також є позитивне ставлення випускників та їхніх батьків до скасування іспитів і скорочення бюджетних видатків Українського центру оцінювання якості освіти на проведення тестування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168940

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71932

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8139

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді