Які завдання виконати, щоб реалізувати у закладі освіти Стратегію розвитку читання на період до 2032 року

КМУ видав розпорядження від 03.03.2023 № 190-р схвалити Стратегію розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та визначив операційний план її реалізації на 2023—2025 роки.

Правила внутрішнього розпорядку: розділ про відповідальність

Мета Стратегії: формувати звички та потреби в читанні як обов’язкового компонента життєвої стратегії громадян, поліпшувати читацьку грамотність та сприяти розвитку людського потенціалу.

Стратегічні напрями:

  • І. Доступ до книги. Підтримка та розвиток книжкової екосистеми.
  • ІІ. Формування звички і потреби в читанні. Читання як тренд.

Заклади освіти мають допомогти досягти, зокрема, стратегічної цілі «Здобувачі освіти сприймають читання як невід’ємну складову освітньої практики протягом життя».

.

Які завдання виконати

1. Підвищувати обізнаність працівників закладів дошкільної освіти щодо способів залучення дітей дошкільного віку до проведення часу з книгою.

2. Придбати сучасну дитячу літературу в заклади дошкільної освіти.

3. Обладнати заклади дошкільної освіти мультимедійними пристроями та аудіокнигами, які допоможуть створити умови для формування навичок слухання та інтерпретації текстів у здобувачів дошкільної освіти.

4. Впроваджувати різні сучасні читацькі техніки в освітній процес на рівні загальної середньої освіти.

5. Популяризувати читання як чинник розвитку критичного мислення та інструменту досягнення успіху у навчанні та житті.

6. Забезпечити інтерактивізацію та гейміфікацію процесу читання для здобувачів загальної середньої освіти: впроваджувати інтерактивні методи та ігрові техніки читання в освітній процес.

7. Організовувати та проводити літературні конкурси.

8. Поширювати інформацію про читацькі тренди в різних вікових категоріях дітей і юнацтва серед педагогічних працівників і бібліотекарів.

9. Збирати, обробляти, узагальнювати, аналізувати інформацію щодо читання здобувачами освіти.

⇒ Заняття з розвитку мовлення в молодшій і середній групах

 

Джерело: Практика управління дошкільним закладом

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як природно навчати іноземної мови в дошкільному віці

Чому педагоги дошкільних закладів з гордістю заявляють, що їхні вихованці вже у молодшій групі вивчають іноземні мови, у середній — розв’язують математичні рівняння, а в старшій — вивчають основи комп’ютерної грамотності? Чи варто починати навчання іноземної мови в дошкільному віці?
3869

Заняття з англійської мови в дитячому садку

Виберіть конспект заняття з англійської мови в дитячому садку, що найліпше підійде вашим вихованцям, а також скачайте інфорграфіку із вправами для дітей різного віку.
30093

Виховуємо патріотів на заняттях з англійської мови

Виховувати в дітей патріотичні почуття можна навіть під час вивчення іноземної мови. Поговоріть із дошкільниками на заняттях з англійської мови про Батьківщину, неповторність її природи, про суспільні й сімейні цінності
3863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді