Існуюча система оцінювання вчителів потребує модернізації та системного підходу

Оцінювання педагога – це ефективний інструмент підвищення якості освіти

Існуюча система оцінювання вчителів потребує модернізації та системного підходу

 

Про це сказав голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак під час візиту у Чернівці.

«Оцінювання професійної діяльності вчителя є ефективним інструментом у підвищенні якості освіти, мотивуючим педагога до постійного професійного самовдосконалення. Водночас існуюча система оцінювання вчителів в Україні потребує модернізації та системного підходу до визначення траєкторії професійного розвитку педагогів», – зазначив Руслан Гурак.

«Результати вивчення практичного досвіду у ході сертифікації показують, що у сертифікованих вчителів різниця між рівнем сформованості професійних компетентностей і державним стандартом становить близько 10 %, тоді як у педагогів, що не подолали пороговий бал сягає до 44%. Окрім того, предметно-методична, організаційно-аналітична та інноваційна професійні компетентності є компетентностями з найнижчим рівнем сформованості», – додав голова Держслужби.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45492

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91017

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді