Профілактика небезпечної поведінки дітей: рекомендації МОН

Школам рекомендують провести додаткові профілактичні заходи щодо безпеки дітей в Інтернеті
Профілактика небезпечної поведінки дітей: рекомендації МОН

Сім небезпечних челенджів: ВРАХУЙТЕ НАЙВАЖЛИВІШЕ

Школам рекомендовано провести додаткові профілактичні заходи серед дітей щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі.

Відповідний лист Міністерства освіти надісланий на адреси обласних департаментів освіти і науки.

Безпека життєдіяльності дітей

Профілактичну роботу треба провести у зв'язку зі зростанням чисельності випадків небезпечної поведінки дітей, обумовлених впливом соціальних мереж.

У Міністерстві освіти зазначають, що Інтернет сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Разом з тим, комунікація у віртуальному просторі має свої особливості.

«Так, інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Водночас, безконтрольне та безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров’я, розвитку та благополуччя дітей», – наголошено у рекомендаціях МОН.

У МОН називають головними чинниками: контактні ризики, ризики контенту, ризики поведінки та ризики для здоров’я.

Також наголошують, що одними з розваг серед підлітків в соціальних мережах стали Інтернет-челенджі та «групи смерті».

Суть зазначених Інтернет-челенджей полягає у тому, що блогер виконує завдання на відеокамеру і розміщує його в мережі, а потім пропонує повторити завдання своєму знайомому або необмеженому колу користувачів.

Найбільш небезпечними челенджами останнім часом стали «вогняний челендж», челендж «падіння в стрибку», «проломити-череп-челендж», «отруєння капсулами для прання», «суїцидальний челендж Момо», «удушення/непритомність/втрата свідомості», челендж «контрольована задуха», челендж «вистрибни з автомобіля» тощо.

«Вірусний характер поширення цих челенджів дозволяє їм швидко розповсюджуватись та продовжувати існувати, незважаючи на смертельну небезпеку. Служби технічного обслуговування та контролю за контентом популярних соціальних мереж не завжди вчасно виявляють та блокують контент, що закликає до небезпечних дій», - Зазначають у МОН.

Рекомендації мають бути доведені до відома керівників закладів освіти. Окрім того, має бути здійснено інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки дітей в цифровому середовищі.

Отримуйте новини там, де Вам зручно – Telegram та Facebook

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи навчання у школі та ЗДО

Методи навчання: традиційні, інноваційні, інтерактивні, активні та інші. Як навчати учнів і дошкільників
277648

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
234842

Сексуальне насильство над дитиною в Інтернеті

Кожні 5 хвилин в інтернеті фіксується сторінка, що зображує сексуальне насильство над дитиною. Сексуальний контент в інтернеті потрапляє на очі дітям вже у віці шести років. Страшно? Незрозуміло? І це лише верхівка айсбергу. Завдання батьків і педагогів – убезпечити дітей від сексуального насильства в інтернеті. Зробити вам це допоможуть наші поради.
2293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді