ДПА для випускників цього року можуть відмінити

У ВР зареєстрований законопроєкт, яким пропонується звільнити випускників від ДПА

ДПА для випускників цього року можуть відмінити

Організовуємо дистанційне навчання за новим положенням

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, в якому запропоновано надати учням, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, право вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання.

Таким чином, у документі прописано три варіанти вибору оцінювання своїх досягнень – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

На думку авторів проєкту, що прийняття законопроєкту сприятиме мінімізації ризиків захворювання серед учнів під час проведення ЗНО.

Окрім того, Міністерство освіти й Український центр оцінювання якості освіти розробили декілька варіантів проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році. Формат проведення ЗНО буде залежати від епідемічної ситуації в Україні.

Розгляд цього питання запланований парламентським Комітетом з питань освіти, науки та інновацій на першу половину березня.

Нагадаємо, що 1 лютого розпочато реєстрацію учасників тесту ЗНО. Випускники, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обирають предмети, результати з яких вони використають як оцінку за державну підсумкову атестацію або як результат ЗНО для вступу до вишів.

Минулого навчального року учні, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти, рішенням парламенту були звільнені від державної підсумкової атестації через епідемічну ситуацію в країні. Участь у ЗНО брали випускники, які вступали до закладів вищої освіти.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96847

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101774

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1175

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28076

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді