Як провести тарифікацію педагогів
Верховна Рада у першому читанні прийняла проєкт закону України «Про освіту дорослих».
Таку інформацію зазначила голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
Як вона зауважила, закон є не лише євроінтеграційним, а й потрібним тут і зараз.
«Безперервна освіта — умова успішності у 21 столітті. Цивілізований світ, від Скандинавії до Південної Кореї, підтримує її на державному рівні. Україна залишається однією з небагатьох країн Європи, де відповідного законодавства досі немає. Натомість є тисячі людей, які через війну втратили роботу. Є мільйони переселенців, які потребують перекваліфікації, щоб влаштуватися в нових регіонах», — акцентувала народна депутатка.
Якість знань учня значною мірою залежить відтого, чи систематично він відвідує навчальні заняття вшколі. Пропонуємо зразок аналітичної довідки тарекомендації, щодопоможуть проконтролювати відвідуваність занять учнями.
Окрім того, вона повідомила, що в Україні щорічно витрачаються з держбюджету на освіту дорослих 2 млрд грн.
«Причому більше половини цих коштів йде на адміністративні витрати, а не навчання безпосередньо. Бо відсутні конкурсні механізми розподілу цих коштів та обмежено доступ до них недержавних організацій, у яких адмінвитрати становлять 10-15%», — наголосила Юлія Гришина.
Передбачається, що новий закон впорядкує освіту для дорослих, забезпечить ефективне використання вже наявних коштів та стимулює залучення недержавних гравців до цієї сфери.