Державна служба якості освіти розробила механізм громадської акредитації шкіл

20 грудня 2022 року Державною службою якості освіти України організовано круглий стіл «Діалог з громадськістю: Громадська акредитація закладів освіти – шлях сміливих та успішних»

dokumentna_zvitnist_2021_Pedrada.jpg

Вимоги пожежної безпеки: чекліст

Головною метою заходу є започаткування відкритої дискусії з інститутами громадянського суспільства та представниками освітянської спільноти щодо їх участі у здійсненні процедури громадської акредитації закладів загальної середньої освіти.

У вступному слові перший заступник Голови Служби Олександр ЯКИМЕНКО зауважив, що професійним об’єднанням вперше пропонується можливість стати експертами, визнаними державою і суспільством, та здійснювати владні повноваження – проводити оцінювання якості освіти й освітньої діяльності шкіл. Ми впевнені, що дифузія культури впровадження системи управління якістю освіти можлива саме за участі громадських фахових об’єднань.

Учасники заходу обговорили:

  • зовнішню систему забезпечення якості освіти: громадська акредитація та інституційний аудит;
  • впровадження інституту фахових/професійних об’єднань й самоорганізацію освітянської спільноти;
  • перспективи акредитованих юридичних осіб, закладів освіти.

Громадська акредитація закладів освіти передбачає оцінювання школи щодо ефективності внутрішньої системи забезпечення якості освіти та забезпечення досягнення здобувачами освіти результатів навчання, передбачених освітніми програмами і стандартами освіти, а також стане альтернативою процедурі інституційного аудиту. Результати такого оцінювання прирівнюватимуться до результатів інституційного аудиту та будуть дійсними протягом п’яти років.

Крім того, новий інструмент громадської акредитації надасть школам можливість реалізувати, передбачену Законом України «Про освіту» автономію, та самостійно обирати суб’єкта, що буде проводити оцінювання якості освіти та освітньої діяльності та допоможе у формуванні позитивного іміджу і репутації.

Захід об’єднав представників Служби, громадських організацій, асоціацій керівників шкіл України, наукових та науково-педагогічних працівників, очільники закладів освіти та педагоги.

Нагадуємо, громадськості пропонується на обговорення проєкт наказу Міністерства освіти та науки «Про затвердження Порядку здійснення громадської акредитації закладу загальної середньої освіти».

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43458

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
87304

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді