ООН: Вчителі мають отримати вакцину одними з перших

Вчителі та персонал шкіл повинні бути серед тих, хто зможе отримати вакцину першими

ООН: Вчителі мають отримати вакцину одними з перших

Страх захворіти на Covid: ЩО РОБИТИ

Учителі й інші працівники закладів освіти мають бути серед тих, хто зможе отримати вакцину від коронавируса в першу чергу.

Таке звернення висловили генеральний директор ЮНЕСКО Одре Азуле і виконавчий директор Дитячого фонду ЮНІСЕФ Генріетта Фор до світових лідерів.

Представники всесвітніх організацій наголосили, що сьогодні необхідно зробити все для якнайшвидшого відновлення занять у школах, а для цього в закладах освіти мають бути створені безпечні умови для роботи та навчання.

Через активне поширення пандемії коронавірусу, значна кількість країн світу прийняли рішення закрити всі заклади освіти. Можливості відвідувати школу втратили півтора мільярда дітей. Більшість з них перейшли на дистанційне навчання.

Зокрема, близько третини дітей не можуть навчатися «на відстані», оскільки у них вдома немає комп'ютера або інтернету, або тому, що їм доводиться «боротися» за гаджети — наприклад, в багатодітних сім'ях. До того ж багато шкіл так і не змогли організувати онлайн-навчання.

В ЮНЕСКО зауважили, що через ситуацію, що склалася в галузі освіти через COVID-19 в тій чи іншій мірі постраждали не тільки діти, але і понад 100 мільйонів вчителів та технічний персонал шкіл.

Згідно з даними ЮНЕСКО, на сьогоднішній день в 27 країнах повністю закриті школи, в яких в цілому навчається понад 300 мільйонів дітей. У ЮНІСЕФ додають, що станом на 1 грудня в школу не ходив кожен п'ятий учень.

У ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО вважають, що закриття шкіл завдало серйозного удару по добробуту дітей, адже в багатьох країнах школи — це ще й місце, де діти можуть не лише навчатися, а обідати й отримати медичну допомогу.

«Вакцинація вчителів стане важливим кроком на шляху до того, щоб забезпечити безперебійну роботу шкіл, налагодити загальний доступ до навчання та зробити все можливе для того, щоб надолужити згаяне в сфері освіти дітей», — акцентують в ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли весняні канікули в школі — працює план

Кожен заклад освіти самостійно планує графік канікул. У декого вони розпочнуться в березні і будуть короткотривалими. Більшістю організаційних питань до весняних канікул у загальноосвітньому навчальному закладі опікується заступник директора
21961

Адаптація учнів 1 класу до навчання

Учорашні дошкільники нетерпляче чекають першого вересня, мають позитивне налаштування на навчання. Бути щасливим володарем портфеля, підіймати руку на уроці, отримувати відмітки — все це як чудова гра. Та згодом може виявитися, що грати не так уже й цікаво.
37961

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді