Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад
В Україні презентували Екосистему психологічної допомоги у сфері освіти.
Відповідний проєкт було презентовано у межах Всеукраїнського освітнього форуму «Нові виміри безпеки: виклики та рішення».
Як зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, психологічна допомога нині потрібна багатьом українцям, а передусім дітям.
«Дуже важливо її надавати професійно та системно. МОН залучає міжнародних і українських фахівців, а також використовує найкращі міжнародні практики та протоколи щодо надання психологічної допомоги під час воєнних дій», — акцентував очільник освітнього відомства.
Окрім того, Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти має охопити всіх учасників освітнього процесу: освітян, шкільних психологів, керівників навчальних закладів, учнів, студентів та їх батьків.
Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформитиУсі організовані заходи будуть спрямовані на осіб, які не мають фахової психологічної освіти та досвіду роботи із клінічними випадками.
«Але в нинішній ситуації всі учасники освітнього процесу потребують знань та навичок емоційної підтримки, вміння самим справлятись зі стресом та надавати першу психологічну допомогу іншим, якщо вони цього потребуватимуть», — наголошує директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.
Зокрема, він повідомив, що наступним кроком має стати підготовка фахівців з-поміж шкільних психологів, які зможуть працювати зі складними випадками (посттравматичним стресовим розладом — ПТСР, депресією, тривожними станами тощо) у процесі перенаправлення.
Передбачається, що в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти будуть створені 108 коротких відеоуроків, які допоможуть учителям та шкільним психологам підтримувати дітей у ресурсному стані під час освітнього процесу.
Фінансування зазначеного проєкту було здійснено завдяки підтримці Європейського Союзу.