Розпочато роботу Екосистеми психологічної допомоги учасникам сфери освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти охоплюватиме всіх учасників освітнього процесу

Екосистема психологічної підтримкиЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

В Україні презентували Екосистему психологічної допомоги у сфері освіти.

Відповідний проєкт було презентовано у межах Всеукраїнського освітнього форуму «Нові виміри безпеки: виклики та рішення».

Як зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, психологічна допомога нині потрібна багатьом українцям, а передусім дітям.

«Дуже важливо її надавати професійно та системно. МОН залучає міжнародних і українських фахівців, а також використовує найкращі міжнародні практики та протоколи щодо надання психологічної допомоги під час воєнних дій», — акцентував очільник освітнього відомства.

Окрім того, Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти має охопити всіх учасників освітнього процесу: освітян, шкільних психологів, керівників навчальних закладів, учнів, студентів та їх батьків.

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

Усі організовані заходи будуть спрямовані на осіб, які не мають фахової психологічної освіти та досвіду роботи із клінічними випадками.

«Але в нинішній ситуації всі учасники освітнього процесу потребують знань та навичок емоційної підтримки, вміння самим справлятись зі стресом та надавати першу психологічну допомогу іншим, якщо вони цього потребуватимуть», — наголошує директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

Зокрема, він повідомив, що наступним кроком має стати підготовка фахівців з-поміж шкільних психологів, які зможуть працювати зі складними випадками (посттравматичним стресовим розладом — ПТСР, депресією, тривожними станами тощо) у процесі перенаправлення.

Передбачається, що в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти будуть створені 108 коротких відеоуроків, які допоможуть учителям та шкільним психологам підтримувати дітей у ресурсному стані під час освітнього процесу.

Фінансування зазначеного проєкту було здійснено завдяки підтримці Європейського Союзу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168842

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71882

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8118

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35083

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді