Розпочато роботу Екосистеми психологічної допомоги учасникам сфери освіти

Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти охоплюватиме всіх учасників освітнього процесу

Екосистема психологічної підтримкиЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

В Україні презентували Екосистему психологічної допомоги у сфері освіти.

Відповідний проєкт було презентовано у межах Всеукраїнського освітнього форуму «Нові виміри безпеки: виклики та рішення».

Як зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, психологічна допомога нині потрібна багатьом українцям, а передусім дітям.

«Дуже важливо її надавати професійно та системно. МОН залучає міжнародних і українських фахівців, а також використовує найкращі міжнародні практики та протоколи щодо надання психологічної допомоги під час воєнних дій», — акцентував очільник освітнього відомства.

Окрім того, Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти має охопити всіх учасників освітнього процесу: освітян, шкільних психологів, керівників навчальних закладів, учнів, студентів та їх батьків.

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

Усі організовані заходи будуть спрямовані на осіб, які не мають фахової психологічної освіти та досвіду роботи із клінічними випадками.

«Але в нинішній ситуації всі учасники освітнього процесу потребують знань та навичок емоційної підтримки, вміння самим справлятись зі стресом та надавати першу психологічну допомогу іншим, якщо вони цього потребуватимуть», — наголошує директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

Зокрема, він повідомив, що наступним кроком має стати підготовка фахівців з-поміж шкільних психологів, які зможуть працювати зі складними випадками (посттравматичним стресовим розладом — ПТСР, депресією, тривожними станами тощо) у процесі перенаправлення.

Передбачається, що в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти будуть створені 108 коротких відеоуроків, які допоможуть учителям та шкільним психологам підтримувати дітей у ресурсному стані під час освітнього процесу.

Фінансування зазначеного проєкту було здійснено завдяки підтримці Європейського Союзу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді