Не всі зруйновані школи в Україні варто відновлювати

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У Міністерстві освіти розповіли, чи варто відновлювати всі зруйновані школи в Україні

Зруйновані школи в УкраїніЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Рф продовжує нищити заклади освіти України. Однак Міністерство освіти та науки нашої держави вже розробляє стратегію відбудови українських шкіл.

Нещодавно міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час візиту до Дніпра зазначив, що першочергово планують відновити заклади освіти, розташовані поза зоною активних бойових дій. При цьому озвучив думку щодо необхідності відбудови усіх навчальних закладів.

За його словами, ймовірно, не всі зруйновані окупантами навчальні заклади відбудовуватимуть. Адже, це може бути «неефективно».

Проте в освітньому відомстві опрацьовують стратегію створення мережі «великих опорних шкіл». Ця мережа міститиме власний парк шкільних автобусів для підвозу учнів.

«Я не говорю про тотальне скорочення шкіл. Можливо, деякі школи і не варто відновлювати, оскільки їхнє відновлення у плані витрат буде не таке вже й ефективне. Якщо зробити певну велику опорну школу, наповнити її викладачами, може, і не треба відновлювати», — наголосив керівник Міносвіти.

Окрім того, Сергій Шкарлет повідомив щодо планів створення на території таких навчальних закладів освітніх хабів. Вони поділятимуться на:

  • дошкільну освіту;
  • позашкільну освіту;
  • 1 — 4 класи.

Також він зауважив, що МОН розробляє стратегію за участі мережі опорних шкіл. Їх планують наповнити хорошими викладачами і необхідним обладнанням.

Варто зазначити, що закордонні донори, зокрема Європейський Союз, виділили Україні 100 мільйонів євро на відбудову зруйнованих шкіл. Кошти розподілять на два транші: 34 й 66 мільйонів євро. Перш за все відновлять заклади освіти, розташовані поза зоною активних бойових дій.

Як розповів міністр освіти, наступного року заплановано спрямувати 1 мільярд гривень державної допомоги на шкільні автобуси. Також — 1,5 мільярда на безпеку в школах, зокрема на облаштування сховищ.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48161

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
126

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160386

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31591

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59690

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді