Не всі зруйновані школи в Україні варто відновлювати

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У Міністерстві освіти розповіли, чи варто відновлювати всі зруйновані школи в Україні

Зруйновані школи в УкраїніЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Рф продовжує нищити заклади освіти України. Однак Міністерство освіти та науки нашої держави вже розробляє стратегію відбудови українських шкіл.

Нещодавно міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час візиту до Дніпра зазначив, що першочергово планують відновити заклади освіти, розташовані поза зоною активних бойових дій. При цьому озвучив думку щодо необхідності відбудови усіх навчальних закладів.

За його словами, ймовірно, не всі зруйновані окупантами навчальні заклади відбудовуватимуть. Адже, це може бути «неефективно».

Проте в освітньому відомстві опрацьовують стратегію створення мережі «великих опорних шкіл». Ця мережа міститиме власний парк шкільних автобусів для підвозу учнів.

«Я не говорю про тотальне скорочення шкіл. Можливо, деякі школи і не варто відновлювати, оскільки їхнє відновлення у плані витрат буде не таке вже й ефективне. Якщо зробити певну велику опорну школу, наповнити її викладачами, може, і не треба відновлювати», — наголосив керівник Міносвіти.

Окрім того, Сергій Шкарлет повідомив щодо планів створення на території таких навчальних закладів освітніх хабів. Вони поділятимуться на:

  • дошкільну освіту;
  • позашкільну освіту;
  • 1 — 4 класи.

Також він зауважив, що МОН розробляє стратегію за участі мережі опорних шкіл. Їх планують наповнити хорошими викладачами і необхідним обладнанням.

Варто зазначити, що закордонні донори, зокрема Європейський Союз, виділили Україні 100 мільйонів євро на відбудову зруйнованих шкіл. Кошти розподілять на два транші: 34 й 66 мільйонів євро. Перш за все відновлять заклади освіти, розташовані поза зоною активних бойових дій.

Як розповів міністр освіти, наступного року заплановано спрямувати 1 мільярд гривень державної допомоги на шкільні автобуси. Також — 1,5 мільярда на безпеку в школах, зокрема на облаштування сховищ.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168843

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71883

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8122

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35083

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді