ЮНІСЕФ надав фінансову допомогу опорним школам України

ЮНІСЕФ надав 3 млн доларів для підтримки 1 тис. опорних шкіл по всій Україні

Опорна школа в Україні

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Міністерство освіти та науки повідомило, що у межах ініціативи «Спільно до навчання» 1 тис. опорних шкіл отримали від ЮНІСЕФ по 3 тис. доларів у гривневому еквіваленті для підтримки безперервного навчання дітей цього навчального року. Одноразовий грант має допомогти опорним школам забезпечувати навчальний процес.

Зокрема, заклади освіти задля покращення навчання дітей можуть використати фінансову допомогу на наступні потреби:

  • підтримувальні дрібні ремонтні роботи (фарбування, ремонт і заміна вікон, меблів, електрики, сантехніки тощо);
  • підготовку до зимового періоду (закупівля обігрівачів для школи, ковдр, генераторів, палива; покриття незначних транспортних витрат на забезпечення процесу придбання тощо);
  • придбання навчально-методичних матеріалів (підручників, канцелярського приладдя, обладнання для інтернету, книг для читання, меблів, паперу, чорнил для принтерів для друку навчальних матеріалів, гарнітури, вебкамер, інтерактивних дошок/екранів, матеріалів для дошкільних заходів тощо).
  • Якщо опорний заклад безпосередньо не потребує підтримки, кошти можуть бути використані для однієї із його філій.

Варто зазначити, що «Спільно до навчання» — ініціатива, започаткована Міністерством освіти і науки у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та першою леді України для підтримки освітнього процесу у 2022/2023 навчальному році. Ця програма спрямована на захист прав кожної дитини та створення можливостей безперервного навчання у період війни. 

У межах ініціативи МОН спільно з ЮНІСЕФ допомагає дітям налаштуватись на освітній процес, поліпшити їхнє фізичне та психічне здоров’я. Передусім ідеться про підтримку Всеукраїнської школи онлайн, тренінги для вчителів, роздавання освітніх комплектів для шкіл, обладнання освітніх просторів.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийом до перших класів у 2024 році

Які документи потрібні для зарахування дітей до перших класів? Як підтвердити право на першочергове зарахування в перший клас?
60444

Який вплив мають батьки на освітній процес

Чи можуть батьки втручатися в навчальну програму чи вимагати від учителів інших методик? Як бути вчителеві, якщо він зіткнувся з батьками, які не достатньо обізнані з особливостями навчального процесу, але хочуть активного на нього впливати?
13183

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді