Роз’яснення щодо збереження зарплати педагогів, що служать за контрактом

Щодо збереження середнього заробітку за педагогами, які служать за контрактом

Військова служба освітянЯк працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

Відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» передбачено гарантії держави педагогічним та науково-педагогічним працівникам, які передбачають, зокрема, що у разі проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період за такими працівниками зберігається попередній середній заробіток.

Варто зазначити, що частиною шостою статті 2 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено наступні види військової служби:

  • строкова військова служба;
  • військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • військова служба за контрактом осіб рядового складу;
  • військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу;
  • військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки;
  • військова служба за контрактом осіб офіцерського складу;
  • військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Таким чином, згідно з вищевказаними законодавствами України, за педагогічними та науково-педагогічними працівниками зберігається середній заробіток, у тому числі, які призвані на строкову військову службу або прийняті на військову службу за контрактом.

Окрім того, виплати компенсації роботодавцям у межах середнього заробітку працівників, призваних або прийнятих на військову службу в особливий період, за рахунок коштів державного бюджету діючим законодавством не передбачено.

Тобто виплата середнього заробітку зазначеним працівникам здійснюється за рахунок коштів роботодавця.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на Різдво щороку — традиційна і безсмертна мелодія. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше. Скористайтеся запропонованим конспектом уроку.
15966

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді