Україномовні підручники для всіх шкіл

Кабмін вирішив, як забезпечити всі школи підручниками українською мовою

Підвищення розмірів оплати праці працівників освіти

Учням 6-х класів нададуть україномовні підручники, а для 8-9 класів зроблять перерозподіл підручників, яких не вистачає в деяких регіонах.

Ці зміни внесли до «Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників», що був затверджений на засіданні Кабінету Міністрів України 13 жовтня 2020 року.

Україномовні підручники для всіх шкіл

Як правильно вживати лапки в документах

Насамперед такі зміни були внесені, щоби забезпечити україномовними підручниками школи, які переходять з навчання російською на навчання українською мовою.

Таким чином:

  • на законодавчому рівні встановили такі способи забезпечення підручників, як видання, повторне видання і перерозподіл між адміністративно-територіальними одиницями;
  • рішення про передавання підручників (крім електронних) та посібників закладу освіти іншим закладом освіти може ухвалювати засновник.

Як повідомляється, це дасть змогу «забезпечити учнів 6 класу підручниками українською мовою та здійснити перерозподіл підручників для 8 та 9 класів, яких не вистачає в окремих регіонах».

Проблема нестачі підручників прослідковується серед 7-х, 8-х і 9-х класів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді