Батьки мають перевірити наявність необхідних щеплень у дитини

Учні мають бути вакциновані відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень

Обов'язкове щеплення дітей

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

Усі школярі мають вчасно пройти необхідну вакцинацію відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.

Така інформація зазначена в спільній заяві МОЗ, МОН, ЮНІСЕФ та ВООЗ щодо рутинних щеплень до початку нового навчального року.

Як повідомила заступниця міністра освіти та науки Віра Рогова, початок навчального року — чудова нагода для батьків перевірити, чи вакциновані їх діти належним чином.

«Яку б форму навчання не обрали батьки для своїх школярів, правила однакові для всіх: діти, які вперше йдуть до школи, мають пройти розширений медогляд, інші ж — щороку відвідувати сімейного лікаря. Це чудова нагода слідкувати за здоров’ям дитини і у такий спосіб піклуватися про неї», — акцентувала представниця Міносвіти.

За словами міністра охорони здоров'я Ігоря Кузіна, здоров’я дітей завжди має бути пріоритетом.

«Повномасштабне вторгнення рф відставило багато щоденних питань на другий план. Проте здоров’я, а особливо здоров’я дітей, завжди має бути пріоритетом. Незважаючи на те, якою є форма навчання, діти мають бути обстежені лікарем і вакциновані відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Адже вакцинокеровані інфекції — це той ворог, якого не видно, але який часом може завдати неабияких проблем», — зауважив очільник відомства.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, у 6 років (вік, з якого діти вже можуть вступати до закладу освіти) у дитини мають бути:

  • 2 дози вакцини проти кору, паротиту, краснухи (завершений курс щеплень);
  • 3 дози вакцини проти гепатиту В (завершений курс щеплень);
  • 1 доза вакцини проти туберкульозу (завершений курс щеплень);
  • 4 дози вакцини проти кашлюку (завершений курс щеплень);
  • 5 доз вакцини проти правця та дифтерії;
  • 5 доз вакцини проти поліомієліту;
  • 3 дози вакцини проти хіб-інфекції (завершений курс щеплень).

У разі в дитини пропущеної якоїсь вакцини із потрібних, необхідно звернутися до педіатра — лікар допоможе їх надолужити.

Якщо зв’язок із лікарем втрачений через війну, потрібно звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу.

Варто зазначити, що переукладати декларацію для цього не потрібно.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143172

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86579

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47019

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді