Музейна педагогіка

Шукаючи ефективні та сучасні засоби створення для дошкільників цікавого та пізнавального розвивального середовища, педагоги все частіше звертаються до музейної педагогіки. Досвід упровадження музейної педагогіки в освітній процес дошкільного закладу — у тематичному липневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу»

 Музейна педагогіка нині є популярним видом педагогічної практики, що надає широкі можливості для навчання, виховання і розвитку дошкільників. Як створити в дошкільних навчальних закладах міста єдиний музейний простір, відкритий для навчання, спілкування та дозвілля, — про це у тематичному числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Запорукою успішного впровадження музейної педагогіки в освітній процес дошкільного закладу є професійна готовність педагогів до здійснення такої діяльності. До вашої уваги — розробка засідання творчої групи, участь в якому сприяє підвищенню кваліфікації педагогів щодо роботи з дітьми на засадах музейної педагогіки.

Важливо повсякчас ознайомлювати дітей з міськими музейними осередками. З цією метою дитячі садки співпрацюють з музеями міста. Про співпрацю дошкільного закладу з міським краєзнавчим музеєм — теж у цьому числі.

Напрямом музейної педагогіки та водночас ефективним методом розвитку пізнавальної активності дошкільників є колекціонування. Особливістю його є те, що діти беруть безпосередню участь в цьому процесі. На сторінках журналу педагоги-«дошкільники» діляться досвідом організації колекціонування в дитячому садку.

У тематичному числі журналу описано й інші аспекти упровадження музейної педагогіки в освітній процес дошкільного закладу, зокрема особливості функціонування в дошкільному закладі екологічного музею та їх роль в екологічному вихованні дітей; просвітницьку роботу осередку культурно-патріотичного виховання — музею козацької слави; діяльність дітей у «Школі маленького екскурсовода», що є середовищем для формування музейної культури старших дошкільників.

З-поміж міні-музеїв, організованих у дошкільних навчальних закладах, чимало й «дорослих», що особливо цікаві дітям. Один із таких — міні-музей електрики, що має на меті розширити уявлення дітей про світло як невід’ємний компонент життєвого середовища. У липневому числі описано реалізацію дослідницького проекту в цьому міні-музеї.

Також у цьому числі:

  • приклади оформлення документів — наказу про створення музею в дошкільному навчальному закладі, положення про музей при дошкільному навчальному закладі, паспорта музею при дошкільному навчальному закладі, угоди про співпрацю дошкільного навчального закладу з музеєм;
  • пам’ятки для вихователя «Вимоги до мовлення екскурсовода» та «Як створити віртуальний музей»;
  • рекомендації для батьків «Відвідування музею разом з дітьми»;
  • анкети для батьків «Ознайомлення дошкільників із музеєм», «Діяльність міні-музею в дошкільному закладі»;
  • глосарій «Музейна педагогіка: основні терміни та поняття». 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика проведення інтегрованого уроку в школі

Головна мета інтегрованого уроку — формування цілісної картини світу й підвищення пізнавального інтересу учнів. З'ясуємо особливості підготовки та проведення інтегрованого уроку.
35966

Адаптація п’ятикласників до навчання у школі

Матеріал статті ви зможете використати: при підготовці до виступу на батьківських зборах як класний керівник чи психолог; у консультаціях батьків з питань адаптації учнів 5 класу до навчання в базовій (основній) школі; для самоосвіти як вчитель.
110066

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
45734

Нетрадиційні техніки малювання для дошкільників

Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку для дошкільників: презентація, зразки, алгоритми. Які образотворчі техніки посильні для дітей у молодшій, середній та старшій групах
31843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді