Музейна педагогіка

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Шукаючи ефективні та сучасні засоби створення для дошкільників цікавого та пізнавального розвивального середовища, педагоги все частіше звертаються до музейної педагогіки. Досвід упровадження музейної педагогіки в освітній процес дошкільного закладу — у тематичному липневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу»

 Музейна педагогіка нині є популярним видом педагогічної практики, що надає широкі можливості для навчання, виховання і розвитку дошкільників. Як створити в дошкільних навчальних закладах міста єдиний музейний простір, відкритий для навчання, спілкування та дозвілля, — про це у тематичному числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Запорукою успішного впровадження музейної педагогіки в освітній процес дошкільного закладу є професійна готовність педагогів до здійснення такої діяльності. До вашої уваги — розробка засідання творчої групи, участь в якому сприяє підвищенню кваліфікації педагогів щодо роботи з дітьми на засадах музейної педагогіки.

Важливо повсякчас ознайомлювати дітей з міськими музейними осередками. З цією метою дитячі садки співпрацюють з музеями міста. Про співпрацю дошкільного закладу з міським краєзнавчим музеєм — теж у цьому числі.

Напрямом музейної педагогіки та водночас ефективним методом розвитку пізнавальної активності дошкільників є колекціонування. Особливістю його є те, що діти беруть безпосередню участь в цьому процесі. На сторінках журналу педагоги-«дошкільники» діляться досвідом організації колекціонування в дитячому садку.

У тематичному числі журналу описано й інші аспекти упровадження музейної педагогіки в освітній процес дошкільного закладу, зокрема особливості функціонування в дошкільному закладі екологічного музею та їх роль в екологічному вихованні дітей; просвітницьку роботу осередку культурно-патріотичного виховання — музею козацької слави; діяльність дітей у «Школі маленького екскурсовода», що є середовищем для формування музейної культури старших дошкільників.

З-поміж міні-музеїв, організованих у дошкільних навчальних закладах, чимало й «дорослих», що особливо цікаві дітям. Один із таких — міні-музей електрики, що має на меті розширити уявлення дітей про світло як невід’ємний компонент життєвого середовища. У липневому числі описано реалізацію дослідницького проекту в цьому міні-музеї.

Також у цьому числі:

  • приклади оформлення документів — наказу про створення музею в дошкільному навчальному закладі, положення про музей при дошкільному навчальному закладі, паспорта музею при дошкільному навчальному закладі, угоди про співпрацю дошкільного навчального закладу з музеєм;
  • пам’ятки для вихователя «Вимоги до мовлення екскурсовода» та «Як створити віртуальний музей»;
  • рекомендації для батьків «Відвідування музею разом з дітьми»;
  • анкети для батьків «Ознайомлення дошкільників із музеєм», «Діяльність міні-музею в дошкільному закладі»;
  • глосарій «Музейна педагогіка: основні терміни та поняття». 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Освітня субвенція у 2025 році: який розподіл коштів

Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
4121

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді