Першочерговим завданням проекту Закону «Про освіту» є опис нової структури системи освіти та нової моделі управління. На цьому наголосила перший заступник Міністра освіти і науки Інни Совсун під час громадського обговорення законопроекту.
За її словами, у проекті Закону прописано створення системи оцінювання шкільної освіти, що сприятиме забезпеченню рівного доступу до якісної освіти для всіх дітей. Зокрема, передбачено залучення батьківських комітетів до оцінювання якості.
«У випадку невідповідності школи критеріям та державним стандартам якості, орган управління, отримавши незалежний звіт комісії, прийматиме рішення про зміну керівництва такої школи», - зазначила І. Совсун.
Однією з ключових змін в освіті є впровадження дванадцятирічної системи середньої освіти, що дасть змогу учням зробити акцент на профільному навчанні у старших класах.
Також Інна Совсу нагадала про створення механізму сертифікації учителів. Головною складовою сертифікації буде перевірка учителя на знання предмету, який він викладає. За її результатами педагог отримуватиме відповідну категорію.
Також сертифікація сприятиме підвищенню оплати праці педагогічних працівників. Під час обговорення було запропоновано вводити нову систему оплати праці поступово, залишивши на перехідний період старий механізм атестації.
Під час обговорення законопроектубуло запропоновано прописати тексті Закону пропозицію про створення у закладах вищої та професійно-технічної освіти так званих «проектних офісів», покликаних спростити академічні виїзди за кордон викладачів і студентів, збільшити заробітну плату викладачів, поглибити інтеграцію між навчальними закладами та забезпечити студентам проходження реальної практики.