Нову систему оплати праці педпрацівників вводитимуть поступово

Механізм сертифікації полягатиме у перевірці учителя на знання предмета, якого він викладає. За її результатами присуджуватиметься відповідна категорія та змінюватиметься оплата праці педагога

Першочерговим завданням проекту Закону «Про освіту» є опис нової структури системи освіти та нової моделі управління. На цьому наголосила перший заступник Міністра освіти і науки Інни Совсун під час громадського обговорення законопроекту.

За її словами, у проекті Закону прописано створення системи оцінювання шкільної освіти, що сприятиме забезпеченню рівного доступу до якісної освіти для всіх дітей. Зокрема, передбачено залучення батьківських комітетів до оцінювання якості.

 «У випадку невідповідності школи критеріям та державним стандартам якості, орган управління, отримавши незалежний звіт комісії, прийматиме рішення про зміну керівництва такої школи», - зазначила І. Совсун.

Однією з ключових змін в освіті є впровадження дванадцятирічної системи середньої освіти, що  дасть змогу учням зробити акцент на профільному навчанні у старших класах.

Також Інна Совсу нагадала про створення механізму сертифікації учителів. Головною складовою сертифікації буде перевірка учителя на знання предмету, який він викладає. За її результатами педагог отримуватиме відповідну категорію.

Також сертифікація сприятиме підвищенню оплати праці педагогічних працівників. Під час обговорення було запропоновано вводити нову систему оплати праці поступово, залишивши на перехідний період старий механізм атестації.

Під час обговорення законопроектубуло запропоновано прописати тексті Закону пропозицію про створення у закладах вищої та професійно-технічної освіти так званих «проектних офісів», покликаних спростити академічні виїзди за кордон викладачів і студентів, збільшити заробітну плату викладачів, поглибити інтеграцію між навчальними закладами та забезпечити студентам проходження реальної практики.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді