Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот «Кіберпес»
Кібербулінг: запитання-відповіді
Чат-бот покликаний допомогти діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу.
«Минулого року ми ввели в законодавство поняття булінгу, зокрема і цькування дітей в інтернеті. Наступним кроком має стати національна система виявлення та встановлення відповідальності за кібербулінг. Під час карантину діти проводять багато часу в мережі, тож зараз вони особливо потребують зручного і швидкого механізму реагування на кібербулінг», – пояснила державний експерт Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Оксана Савицька.
У чат-боті можна знайти інформацію про те:
- що таке «кібербулінг» та як він проявляється;
- як визначити контент, що містить кібербулінг;
- що робити, якщо вас кібербулять;
- як видалити матеріали, що містять кібербулінг;
- як попередити кібербулінг;
- як не бути кібербулером.
Багато часу діти проводять онлайн та стають вразливими до віртуальної агресії. А відтак ризикують стати жертвою кібербулінгу. Чим небезпечне віртуальне цькування та до чого воно може призвести? Як допомогти дитині після атаки кіберагресора?
Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.
Отримуйте новини там, де Вам зручно – Telegram та Facebook
Чимало закладів не мають сайтів, а ті, які мають, не розвивають їх. Щоб не потрапити у списки ні перших, ні других ― скористайтеся рекомендаціями зі статті
Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
Освітня програма — обов’язковий документ ЗДО. Педагогічні колективи мають право обирати для використання в роботі чинні освітні програми, перелік та особливості реалізації яких обговорює та схвалює педагогічна рада закладу дошкільної освіти.
Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
Що врахувати, щоб убезпечити дітей та правильно організувати укриття цивільного захисту – читайте у статті