Органи управління освітою мають довести Методичні рекомендації щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу до відома керівництва закладів загальної середньої освіти
Методичні рекомендації щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу затверджені наказом МОН України від 20.08.2018 № 923.
У методрекомендаціях зауважено на значенні успішності адаптаційного періоду в початковий період навчання дитини в 1-му класі.
СКАЧАТИ Методичні рекомендації
Основна новація провадження освітнього процесу в 1-х класах ЗЗСО — структурування змісту початкової освіти на засадах інтегративного підходу у навчанні.
Інтеграція передбачає:
- формування наскрізних умінь, соціальних та громадянських компетентностей
- набуття предметних компетентностей, зокрема опанування граматичних та обчислювальних умінь.
Так, формування вмінь читати й писати відбуватиметься на окремих уроках української мови, а відпрацьовуватимуть ці вміння в інтегрованому курсі, що в своєму складі може містити мовно-літературну галузь.
Зауважте!
Змінено підходи до навчання грамоти, додано деякі нові змістові лінії, але основний зміст лишився: учні, як і раніше, навчатимуться читати, писати й рахувати
12 запитань і відповідей про атестацію
Нова редакція Порядку конкурсного відбору підручників запрацює з 1 вересня 2025 року. Розповідаємо про ключові зміни та їхній вплив на роботу шкіл.
Свідоцтво досягнень — документ, який дає розгорнуте уявлення про навчальний поступ дитини в школі. У яких класах НУШ цей документ обов'язковий та як його заповнювати — читайте у статті та скачуйте шаблони свідоцтв
Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
Які ключові компетентності формувати в учня початкових класів за вимогами Державного стандарту початкової освіти