Дітей-переселенців хочуть забезпечити безплатним харчуванням

Парламентарії ініціювали зміни до законодавства на забезпечення безплатним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб

ВРУ постановою від 17.05.2017 № 2039-VIII прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб» (реєстр. № 3459-1).

Для внутрішньо переміщених осіб уже запроваджено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема й на оплату житлово-комунальних послуг. Однак, як зазначено у пояснювальній записці, для більшості вимушених переселенців цих заходів недостатньо для нормального існування.

Отож розробили законопроект, аби внутрішньо переміщеним особам надати державну підтримку, забезпечивши безкоштовним харчуванням їхніх дітей:

  • дитячим харчуванням — дітей грудного віку та дітей другого року життя із числа внутрішньо переміщених осіб
  • безкоштовним харчуванням — дітей із числа внутрішньо переміщених осіб, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Зміни запропоновано до законів України:

  • «Про дошкільну освіту»
  • «Про загальну середню освіту»
  • «Про професійно-технічну освіту»
  • «Про дитяче харчування»
  • «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Після доопрацювання законопроект мають розглянути в другому читанні.

На кінець жовтня 2016 року обліковано 1 563 530 внутрішньо переміщених осіб, серед яких 1 222 516 сімей.

Серед вимушених переселенців діти становлять орієнтовно 192 тис. осіб.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45495

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді