Дітей-переселенців хочуть забезпечити безплатним харчуванням

Парламентарії ініціювали зміни до законодавства на забезпечення безплатним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб

ВРУ постановою від 17.05.2017 № 2039-VIII прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб» (реєстр. № 3459-1).

Для внутрішньо переміщених осіб уже запроваджено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема й на оплату житлово-комунальних послуг. Однак, як зазначено у пояснювальній записці, для більшості вимушених переселенців цих заходів недостатньо для нормального існування.

Отож розробили законопроект, аби внутрішньо переміщеним особам надати державну підтримку, забезпечивши безкоштовним харчуванням їхніх дітей:

  • дитячим харчуванням — дітей грудного віку та дітей другого року життя із числа внутрішньо переміщених осіб
  • безкоштовним харчуванням — дітей із числа внутрішньо переміщених осіб, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Зміни запропоновано до законів України:

  • «Про дошкільну освіту»
  • «Про загальну середню освіту»
  • «Про професійно-технічну освіту»
  • «Про дитяче харчування»
  • «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Після доопрацювання законопроект мають розглянути в другому читанні.

На кінець жовтня 2016 року обліковано 1 563 530 внутрішньо переміщених осіб, серед яких 1 222 516 сімей.

Серед вимушених переселенців діти становлять орієнтовно 192 тис. осіб.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9717

Розвиток емоційно-вольової сфери дошкільника

Воля не виникає сама собою, її потрібно змалку формувати. Які особливості вольової сфери у дітей дошкільного віку? Як дорослі можуть сприяти формуванню в дитини емоційно-вольової сфери й таких пов’язаних із нею якостей, як самостійність, самоконтроль, стриманість?
31359

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20652

Загартування дітей в дитячому садку

Загартування дітей дошкільного віку вимагає обережного підходу й відповідального ставлення. Під час гартувальних процедур дотримуйтеся загальних принципів
10867

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді