Ефект «petaloso»: чи вчинили б ви так само?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Нещодавно вся Італія обговорювала слово «petaloso», яке вигадав третьокласник Маттео. Українською воно перекладається як «пелюсткастий». Здається, ну яка дитина не гралася у словотворчість?!

Але креативність учня як виняткову й надзвичайну здібність спершу підтримала вчителька. Що вона зробила, та як ефект «petaloso» можна втілити у наших дитячих садках — дізнавайтеся зі свіжого числа журналу «Музичний керівник» 04/2017.

Учителька запропонувала написати «філологічним босам», аби ті включили нове слово до словників. Відповідь була непохитною: слово мають розуміти й вживати багато людей. Відтак вибухнув інтернет, тисячі італійців миттю відгукнулися — «petaloso» зазвучало на телебаченні й на вулицях, скрізь.

І вчені здалися: «А чом би й ні?»

Ця неймовірна історія свідчить про те, як важливо запалити віру маленької людини в диво. Підбадьорити та переконати, що вона може робити великі й справді важливі справи. І все вдасться.

Посійте зернятка такої віри у своїх вихованців. Як саме? Підкажуть статті:

  • Малюкам доступно все. Головне — як подати?
  • Англійська мова попід руку з музикою
  • Креативна музична педагогіка та її «інструментарій»
  • Кольорові забави з ритмом та мелодією
  • Сценарій Свята цяточки тощо.

А коли стихне дитячий гамір і прийде час приділити увагу плануванню своєї роботи на наступний навчальний рік, — скористайтеся виваженим алгоритмом від досвідченого практика. «Комар носа не підточить» до ваших планів. А процес їх складання стане значно простішим і цікавішим, вивільнить простір для творчості.

Радимо не боятися нового, навіть якщо воно сприймається аж надто незвично. Не поспішайте говорити «ні» прийомам, які, на перший погляд, не вписуються в канони. У прагненні до нового — сутність людини. Зрештою — а чом би й ні? Дайте шанс не лише своїм вихованцям, а й самим собі отримати нове дихання в професії.

У попередньому номері — Чи можна навчитися мислити творчо?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Літні активності для дошкільнят: сценарій розваги

Влітку діти охочі до експериментів та відкриттів. Скористайтеся цим і проведіть для старших дошкільників літню розвагу на свіжому повітрі: з рухливою грою за методикою Карла Орфа, віршами, піснями, іграми і квітковим дизайном
22782

Свято Букварика: більше, ніж просто прощання з книгою

Перший клас - це завжди випробування, як для батьків, так і для дітей і вчителя-класовода. Тому завершення навчання за «Букварем» всіма традиційно сприймається як перша шкільна перемога. У статті - декілька порад, як її відзначити, що потрібно врахувати під час заходу, які ідеї можна втілити. А також готовий сценарій свята.
16708

Випускне свято в дитячому садку

Ідеї для музичного керівника та вихователів, щоб провести свято прощання з дитячим садком. Скористайтеся порадами та не забувайте про заходи безпеки
70208

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді