Магазин

Здебільшого діти сприймають магазин як місце, де можна взяти будь-що «просто так» — достатньо показати пальчиком на те, чого бажаєш. За межами розуміння дітей залишається процес обміну результатів людської праці на гроші, що відбувається в магазині

Наблизити дошкільників до розуміння різних аспектів роботи магазину, сприяючи первинній економічній соціалізації дітей, пропонуємо під час реалізації проекту «Магазин», що описаний у журналі «Методична скарбничка вихователя» № 2/2017.

Реалізовувати проект «Магазин» автори пропонують протягом десяти тематичних днів. Опанування всіх змістових аспектів поступово наблизить дітей до розв’язання основного завдання — знайти відповідь на ключове запитання «Чого в магазині не купиш за жодні гроші?». Більше методичних рекомендацій щодо планування й організації роботи в межах проекту — у вступній статті.

На допомогу педагогу під час реалізації проекту розроблені такі матеріали:

  • дерево цілей
  • ідея, програмовий зміст, очікувані результати проживання
  • змістове наповнення тематичних днів
  • плани-конспекти інтегрованих занять для кожного дня

На картках картотеки в підрубриці «Справи дня» описано ігри, вправи та інші форми роботи під час кожного тематичного дня.

На кольорових сторінках лютневого числа:

  • асоціативна карта «Магазин і професії» й аудит до теми
  • майстер-класи зі створення паперових іграшок для магазину та кавового котика
  • ілюстрація «Магазин».

Похід у супермаркет приносить дітям чимало задоволення. Де ж іще випаде нагода відчути себе дорослими й самостійними. Тож діти залюбки відгукнуться на пропозицію пограти «в супермаркет» у форматі настільної гри. Як підготувати таку гру, що зробить її пізнавальної та цікавою — читайте в статті «Вирушаємо в супермаркет: настільна гра».

Докладніше про це, а також ігри логіко-математичного спрямування, цікавинки з «бабусиної скрині», ігри з англійської мови та багато іншого — у журналі «Методична скарбничка вихователя» № 2/2017.

У попередньому числі — проект «Мій дім»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
206465

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
405839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді