Магазин

Здебільшого діти сприймають магазин як місце, де можна взяти будь-що «просто так» — достатньо показати пальчиком на те, чого бажаєш. За межами розуміння дітей залишається процес обміну результатів людської праці на гроші, що відбувається в магазині

Наблизити дошкільників до розуміння різних аспектів роботи магазину, сприяючи первинній економічній соціалізації дітей, пропонуємо під час реалізації проекту «Магазин», що описаний у журналі «Методична скарбничка вихователя» № 2/2017.

Реалізовувати проект «Магазин» автори пропонують протягом десяти тематичних днів. Опанування всіх змістових аспектів поступово наблизить дітей до розв’язання основного завдання — знайти відповідь на ключове запитання «Чого в магазині не купиш за жодні гроші?». Більше методичних рекомендацій щодо планування й організації роботи в межах проекту — у вступній статті.

На допомогу педагогу під час реалізації проекту розроблені такі матеріали:

  • дерево цілей
  • ідея, програмовий зміст, очікувані результати проживання
  • змістове наповнення тематичних днів
  • плани-конспекти інтегрованих занять для кожного дня

На картках картотеки в підрубриці «Справи дня» описано ігри, вправи та інші форми роботи під час кожного тематичного дня.

На кольорових сторінках лютневого числа:

  • асоціативна карта «Магазин і професії» й аудит до теми
  • майстер-класи зі створення паперових іграшок для магазину та кавового котика
  • ілюстрація «Магазин».

Похід у супермаркет приносить дітям чимало задоволення. Де ж іще випаде нагода відчути себе дорослими й самостійними. Тож діти залюбки відгукнуться на пропозицію пограти «в супермаркет» у форматі настільної гри. Як підготувати таку гру, що зробить її пізнавальної та цікавою — читайте в статті «Вирушаємо в супермаркет: настільна гра».

Докладніше про це, а також ігри логіко-математичного спрямування, цікавинки з «бабусиної скрині», ігри з англійської мови та багато іншого — у журналі «Методична скарбничка вихователя» № 2/2017.

У попередньому числі — проект «Мій дім»

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45491

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91011

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді