Головними критеріями ефективності дошкільної освіти є показники особистісного зростання дитини: що адекватніше, ефективніше та різноманітніше розв’язує дитина доступні вікові навчальні та життєві проблеми, то вища оцінка роботи педагогів і дошкільного закладу загалом. Тож метою моніторингу якості дошкільної освіти є відстеження динаміки особистісних досягнень дітей дошкільного віку, зокрема старшого. Саме на досягнення цієї мети і був запропонований слухачам семінару-практикуму комплекс авторських експрес-діагностик, що дають змогу комплексно оцінювати розвиток дитини
Семінар-практикум «Моніторинг якості дошкільної освіти: кваліметричний підхід» організував 12 вересня тематичний напрям «Експертус: Освіта».
У семінарі взяли участь вихователі-методисти, практичні психологи та методисти з дошкільної освіти методичних кабінетів (центрів).
Чіткі, лаконічні й емоційні роз’яснення, а також практична робота з відеосюжетами, відзнятими в одному зі столичних дошкільних закладів спеціально для заходу, дали змогу учасникам легко опанувати запропоновані діагностичні методики.
Семінар провели:
- Ірина Карабаєва, канд. психол. наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України
- Наталія Савінова, шеф-редактор методичних видань Експертус: Освіта.
З огляду на позитивні відгуки тематичний напрям «Експертус: Освіта» проведе семінар-практикум на початку жовтня.
Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
Нова редакція Порядку конкурсного відбору підручників запрацює з 1 вересня 2025 року. Розповідаємо про ключові зміни та їхній вплив на роботу шкіл.
Свідоцтво досягнень — документ, який дає розгорнуте уявлення про навчальний поступ дитини в школі. У яких класах НУШ цей документ обов'язковий та як його заповнювати — читайте у статті та скачуйте шаблони свідоцтв
Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
Приклади коректурних таблиць із описом роботи з ними. Використовуйте в роботі з дошкільниками, щоб розвивати в них увагу, мовлення, пам'ять, мислення, здатність встановлювати зв'язки між предметами та явищами довкілля