Головними критеріями ефективності дошкільної освіти є показники особистісного зростання дитини: що адекватніше, ефективніше та різноманітніше розв’язує дитина доступні вікові навчальні та життєві проблеми, то вища оцінка роботи педагогів і дошкільного закладу загалом. Тож метою моніторингу якості дошкільної освіти є відстеження динаміки особистісних досягнень дітей дошкільного віку, зокрема старшого. Саме на досягнення цієї мети і був запропонований слухачам семінару-практикуму комплекс авторських експрес-діагностик, що дають змогу комплексно оцінювати розвиток дитини
Семінар-практикум «Моніторинг якості дошкільної освіти: кваліметричний підхід» організував 12 вересня тематичний напрям «Експертус: Освіта».
У семінарі взяли участь вихователі-методисти, практичні психологи та методисти з дошкільної освіти методичних кабінетів (центрів).
Чіткі, лаконічні й емоційні роз’яснення, а також практична робота з відеосюжетами, відзнятими в одному зі столичних дошкільних закладів спеціально для заходу, дали змогу учасникам легко опанувати запропоновані діагностичні методики.
Семінар провели:
- Ірина Карабаєва, канд. психол. наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України
- Наталія Савінова, шеф-редактор методичних видань Експертус: Освіта.
З огляду на позитивні відгуки тематичний напрям «Експертус: Освіта» проведе семінар-практикум на початку жовтня.
2023 року КМУ схвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Проаналізуємо, що передбачено нею та чого очікувати.
Переводите працівника на іншу посаду — дізнайтеся, як правильно оформити документацію
Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
Ми підготували для вас зразок оформлення номенклатури справ закладу освіти, а також підказки і шпаргалки щодо вчасної та ефективної роботи з цим документом.
Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.