Організовуємо фізкультурно-спортивну роботу у 2016/2017 навчальному році

Інститут модернізації змісту освіти у листі від 29.07.2016 № 2.1/10-1855 надав Методичні рекомендації щодо здорового способу життя та фізкультурно-спортивної роботи з дітьми та учнівською молоддю у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.

У листі наголошено на актуальності проблеми здоров'я школярів. І саме педагоги мають змогу здійснювати здоров'язбережувальний та здоров'яформувальний вплив на школярів. З огляду на це серед педагогічно доцільних прийомів виокремлено такі, як:

 • використання на заняттях таких елементів змісту (фактів, аргументів, прикладів, задач), які б поступово переконували школярів у негативних наслідках шкідливих звичок для здоров'я та необхідності здорового способу життя (навчальний аспект);
 • організаційно-педагогічна робота, спрямована на формування в школі норм і традицій залучення до здорового способу життя, «моди на здоров'я».

Задля пропаганди здорового способу життя та організації спортивно-масової зайнятості учнів рекомендують звертатися до різних напрямів роботи:

Спортивно-масова робота
 • визначення в межах учнівського самоврядування відповідальних за спортивно-масову роботу (початок навчального року)
 • планування спортивно-масової роботи в школі (початок навчального року)
 • участь у військово-патріотичній роботі (протягом навчального року)
 • участь у всеукраїнських та регіональних спортивних змаганнях (протягом навчального року)
Фізкультурно-оздоровча робота
 • доведення до відома батьків інформації про спортивні секції та (або) наявності тренажерного залу в школі (початок навчального року)
 • проведення днів здоров'я (протягом навчального року)
 • організація зарядок та «фізкультхвилинок» на уроках (протягом навчального року)
 • проведення спортивних ігор на природі спільно з батьками (протягом навчального року)
 • виконання спільної роботи класного керівника з медичним працівником і вчителями фізичної культури (протягом навчального року)
Агітаційно-пропагандистська робота
 • організація протягом навчального року зустрічей батьків із учителями фізичної культури, шкільним лікарем, шкільними офіцерами поліції, працівниками служби у справах дітей, психологом та соціальним педагогом школи, видатними спортсменами й волонтерами

Фізкультурно-художнє або спортивне свято має розпочинатися урочистими церемоніями (підняттям українського національного або олімпійського прапорів, привітання гостей і представників місцевої влади тощо). Тому під час складання плану того чи того заходу варто передбачати такі елементи оформлення й супроводу заходу, як:

 • національна символіка, музика (Гімн)
 • засоби наочної агітації та пропаганди.

Досягти масовості у залученні дітей та молоді до участі у спортивно-оздоровчих заходах можна за використання елементів народної фізичної культури. До того ж розвиваючи фізичні якості, діти одночасно матимуть змогу ознайомлюватися з народними звичаями, традиціями, обрядами, збагачувати й розширювати свої знання з історії України.

Під час проведення заходів доцільно застосувати елементи народного танцю, обрядових дій, народної рухливої гри, хороводу. До програми спортивно-оздоровчого заходу варто включати:

 • командні проходження строєм під супровід і виконання української народної пісні
 • змагання на знання прислів’їв про здоров’я
 • поєдинки богатирів задля прояву особистих фізичних умінь і навичок.

Також доцільно віддати перевагу українській обрядовості, впроваджуючи народні форми фізичного виховання поза межами освітніх закладів.

Докладніше зі змістом листа можна ознайомитися за посиланням.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи навчання у школі та ЗДО

Методи навчання: традиційні, інноваційні, інтерактивні, активні та інші. Як навчати учнів і дошкільників
277456

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
234704

Сексуальне насильство над дитиною в Інтернеті

Кожні 5 хвилин в інтернеті фіксується сторінка, що зображує сексуальне насильство над дитиною. Сексуальний контент в інтернеті потрапляє на очі дітям вже у віці шести років. Страшно? Незрозуміло? І це лише верхівка айсбергу. Завдання батьків і педагогів – убезпечити дітей від сексуального насильства в інтернеті. Зробити вам це допоможуть наші поради.
2290

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді