В Україні досліджуватимуть стан безпеки дорожнього руху

Теми:
МОЗ України у межах Десятиліття дій безпеки дорожнього руху 2011-2020, проголошеного ООН, долучилося до проекту щодо збору даних про стан безпеки дорожнього руху. Під час дослідження виявлятимуть недоліки, пов’язані з реалізацією безпеки на дорогах України, та сприятимуть виконанню заходів, визначених Глобальним планом здійснення Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху на 2011-2020 роки.

За результатами оброблення й аналізу даних очікують якомога об’єктивніше оцінити стан безпеки дорожнього руху на національному та глобальному рівнях, щоб розробити перелік першочергових завдань.

Національним координатором проекту є Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України. З-поміж респондентів — Міністерство освіти та науки України.

Прикметно, що в світі дорожньо-транспортні пригоди є найпоширенішими причинами смерті у віці 15–24 років та другими за поширеністю у віці 5–14 років. Загалом щороку внаслідок ДПТ гинуть близько 1,3 млн людей, ще 20-50 млн отримують травми. 90% смертельних випадків стаються в країнах, що розвиваються. Втрати від ДТП мають і економічний вимір: понад 4 мрлд доларів США на рік.

Частково причиною високої смертності внаслідок ДТП визнають стрімку автомобілізацію поряд із недостатніми стратегіями безпеки дорожнього руху.

В основу реалізації Глобального плану здійснення Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху на 2011-2020 роки покладено тезу про очевидну неможливість людини уникнути травмування. Тому в межах Десятиліття очікують реалізувати підхід, за якого основна доля відповідальності за безпеку дорожнього руху буде перенесена з його безпосередніх учасників (водіїв та пішоходів) на проектувальників дорожньо-транспортних систем.

Задля популяризації заходів Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху на 2011-2020 роки та привернення до них уваги використовують Знак безпеки дорожнього руху.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Весняні канікули—2025: план і підготовка

Кожен заклад освіти самостійно планує графік канікул. Весняні канікули-2025 як зазвичай розпочнуться в березні і будуть короткотривалими. Як заступнику директора та вчителям підготуватися до весняних канікул - читайте у статті.
24068

Посилення безпеки закладів освіти: співпраця з поліцією охорони

Розглянемо, як у межах експериментального проєкту в закладах освіти організовують роботу офіцерів Служби освітньої безпеки, чим вона відрізняється від роботи шкільних офіцерів поліції, а також, як діють уповноважений поліцейський, команда реагування закладу освіти
12393

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
15551

Психологічна підтримка учнів, батьків та педагогів під час війни

Які техніки психологічної підтримки використовувати, щоб зберегти психічне здоров’я та підвищити адаптаційні можливості людини до складних умов та життя у стані тривоги, невизначеності та стресу
4307

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді