Заохочувати дітей до навчання, робити їх успішними, а не закомплексовувати

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 26 липня під час робочої зустрічі з освітянами Волині зауважила, що потрібно переорієнтувати навчання у школі на освоєння знань, умінь та ставлень, які потрібні сучасній людині для життя.

«Українська школа має заохочувати дітей до навчання, робити їх успішними, а не закомплексовувати», — підкреслила Міністр.

Щоб сучасна дитина не втрачала інтерес до навчання, потрібно переглянути зміст освіти. Міністерство вже оновило програми початкової школи та змінює методичні рекомендації для вчителів.

Та задля успішного запровадження оновлених програм необхідні розуміння й підтримка вчителів. Тому Міністр закликала освітян на серпневих конференціях у регіонах організувати засідання методичних об’єднань вчителів початкової школи та обговорити оновлені програми і методичні рекомендації до них.

Прикметно, що за новими методичними рекомендаціями першокласники писатимуть олівцем. «Це дозволить дітям не боятися власних помилок, адже ручкою потрібно закреслювати чи виправляти. А це часто призводить до психологічних травм у дітей, особливо коли доводиться виривати сторінку із зошита й переписувати ще раз», — пояснила Лілія Гриневич.

Натомість під час вивчення англійської мови у початковій школі більше уваги приділятимуть розвитку усного мовлення, а не написанню слів. Задля вдосконалення навичок аудіювання та говоріння здебільшого використовуватимуть пісні, вірші, аудіо- та відеоматеріали, а також навчальні інтернет-ресурси для самостійної роботи.

Міністр також зауважила, що втілення змін значно залежатиме від професійної підготовки та вмотивованості освітян. Одним зі способів підвищення мотивації є добровільна сертифікація, за результатами якої вчителі матимуть право на надбавку до ставки заробітної плати та посадового окладу.

«Ми розглядаємо вчителів, які пройдуть сертифікацію, як агентів змін, які розуміють про що реформа і можуть поділитися цим досвідом зі своїми колегами», — резюмувала Міністр.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Техніки коучингу для роботи з педколективом

Виклики часу все більше вимагають нових підходів. Людина, що хоче досягти кар’єрного зросту, повинна бути мобільною, готовою до швидкої зміни та обставин. В Україні в умовах воєнного стану реалізувати ці завдання здається нереальним. Та все ж на допомогу можуть прийти нові техніки. І одна з них – коучинг.
16

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
37785

Методика Р4С: як упровадити

Як упровадити методику Р4С — «Філософія для дітей». Що прививати дітям, аби вони були готовими до ризиків і загроз глобалізованого світу
4696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді