Заохочувати дітей до навчання, робити їх успішними, а не закомплексовувати

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 26 липня під час робочої зустрічі з освітянами Волині зауважила, що потрібно переорієнтувати навчання у школі на освоєння знань, умінь та ставлень, які потрібні сучасній людині для життя.

«Українська школа має заохочувати дітей до навчання, робити їх успішними, а не закомплексовувати», — підкреслила Міністр.

Щоб сучасна дитина не втрачала інтерес до навчання, потрібно переглянути зміст освіти. Міністерство вже оновило програми початкової школи та змінює методичні рекомендації для вчителів.

Та задля успішного запровадження оновлених програм необхідні розуміння й підтримка вчителів. Тому Міністр закликала освітян на серпневих конференціях у регіонах організувати засідання методичних об’єднань вчителів початкової школи та обговорити оновлені програми і методичні рекомендації до них.

Прикметно, що за новими методичними рекомендаціями першокласники писатимуть олівцем. «Це дозволить дітям не боятися власних помилок, адже ручкою потрібно закреслювати чи виправляти. А це часто призводить до психологічних травм у дітей, особливо коли доводиться виривати сторінку із зошита й переписувати ще раз», — пояснила Лілія Гриневич.

Натомість під час вивчення англійської мови у початковій школі більше уваги приділятимуть розвитку усного мовлення, а не написанню слів. Задля вдосконалення навичок аудіювання та говоріння здебільшого використовуватимуть пісні, вірші, аудіо- та відеоматеріали, а також навчальні інтернет-ресурси для самостійної роботи.

Міністр також зауважила, що втілення змін значно залежатиме від професійної підготовки та вмотивованості освітян. Одним зі способів підвищення мотивації є добровільна сертифікація, за результатами якої вчителі матимуть право на надбавку до ставки заробітної плати та посадового окладу.

«Ми розглядаємо вчителів, які пройдуть сертифікацію, як агентів змін, які розуміють про що реформа і можуть поділитися цим досвідом зі своїми колегами», — резюмувала Міністр.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді