Як організовувати виховну роботу у 2016/2017 навчальному році

Інститут модернізації змісту освіти у листі від 25.07.2016 № 2.1/10-1828 надав Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.

У додатку до листа зауважено, що сучасна школа вимагає докорінного переосмислення усієї системи виховання, оновлення змісту, форм і методів духовного становлення особистості на основі гуманізації життєдіяльності учня, створення умов для самореалізації у різних видах творчої діяльності.

Головною метою виховання особистості є підготовка учнів до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання ролей громадянина, трудівника, громадського діяча, сім'янина, товариша.

У відповідних розділах Методичних рекомендацій визначено зміст таких завдань і напрямів виховної роботи на 2016/2017 навчальний рік, як:

  • національно-патріотичне виховання
  • превентивне виховання
  • фізичне виховання
  • художньо-естетичне виховання
  • розвиток знань, світогляду, екологічних умінь, навичок і культури засобами натуралістичної роботи
  • підготовка підростаючого покоління до дорослого, сімейного життя
  • професійна орієнтація та допрофільна підготовка.

Також у додатку подано переліки навчально-методичної літератури й програм, схвалених для використання в загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах, а також заходи, які необхідно передбачити в планах роботи навчальних закладів щодо відзначення важливих пам’ятних і ювілейних дат на 2016/2017 навчальний рік.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
90946

Адвент-читання для дітей: в очікуванні свята

Пропонуємо скористатися практикою адвент-читань. Така робота з літературними творами найкраща у форматі літературних хвилинок. Це художнє читання для душі, яке можна доповнити й розбавити різними видами активностей з огляду на можливості дітей і вихователя, а також на конкретну ситуацію
6146

Фізкультура в закладі дошкільної освіти

Фізкультура в закладі дошкільної освіти (ДНЗ) — це не лише заняття. Це і ранкова гімнастика, і фізкультурно-оздоровча робота у повсякденні, і фізкультурні розваги й свята. Розглянемо коротко кожен із цих видів фізичної активності дошкільнят.
57888

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2881

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді