Другий етап обговорення навчальних програм для початкової школи розпочнеться 29 червня

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Наразі модератори робочих експертних груп узагальнюють отримані коментарі для формування порівняльних таблиць та розроблення оновлених навчальних програм. Потім Їх знову опублікують для публічного обговорення на платформі Ed-Era.

Після II етапу обговорення навчальні програми ще раз доопрацюють і винесуть на затвердження Колегією МОН, а на III етапі оприлюднять навчальні матеріали, відеоуроки та майстер-класи для вчителів за вже оновленими програмами.

За два тижні публічного обговорення навчальних програм майже 2000 унікальних авторизованих коментаторів залишили 5356 пропозицій до 15 навчальних програм початкової школи на публічній платформі Ed-Era.com. Програми з української мови та математики викликали найбільший інтерес і наймасштабніше обговорення.

«Це унікальні цифри і важливий проміжний результат спільного проекту МОН та відкритої платформи Ed-Era. Вони підтверджують наскільки великий інтерес і потреба суспільства в осучасненні змісту навчання в українській школі. Понад п’ять тисяч коментарів демонструють, як багато людей готові вкладати свій час, формулювати пропозиції, надавати рекомендації і ділитися досвідом про те, як успішніше і цікавіше навчати школярів. Не всі пропозиції фізично можуть бути враховані. Але все, що стосується компетентнісного підходу, адаптації програми до вікових особливостей дітей, розвантаження програм від другорядної чи застарілої інформації, буде враховано в оновлених програмах, які також будуть виставлені на публічне обговорення», — наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

За статистикою, більшість пропозицій надійшло від фахових вчителів, які працюють як в державних, так і в приватних школах та навчальних центрах.

«Є чимало спільного у висловлених зауваженнях. Зокрема, коментатори вказували на дублювання одного і того ж змісту в програмах з різних предметів, на надмірні вимоги до оцінювання знань учнів, на застарілий зміст і невідповідність віковим особливостям учнів», — зазначила головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Алевтина Лотоцька.

Першоджерело: офіційний сайт Міністерства освіти та науки України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3366

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54520

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24844

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59867

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді