Відповідно до рекомендованої ЮНЕСКО Структури вчителям недостатньо бути компетентними в галузі ІКТ і здатними навчати цього учнів. Учителі мають допомагати учням не просто навчатися з використанням ІКТ, а робити це творчо, розвивати співпрацю та вміння вирішувати проблеми, щоб у майбутньому стати ефективними громадянами та працівниками.
Структура покликана допомогти кожній країні розробити всеосяжну національну стратегію та відповідні стандарти у сфері ІКТ-компетентності вчителів, і має розглядатися як важлива складова генерального плану впровадження ІКТ у навчально-виховний процес
У Структурі передбачено три різні підходи до навчання (три послідовні етапи розвитку вчителя). Першим із них є підхід «Технологічна грамотність», за якого учні навчаються використовувати ІКТ для ефективнішого навчання. Другий — «Поглиблення знань»: дає учням змогу набувати глибоких знань зі шкільних предметів та застосовувати їх у вирішенні складних проблем реального життя. Третій підхід — «Створення знань»: забезпечує набуття учнями, у майбутньому громадянами та працівниками, навичок створювати нові знання, необхідні для побудови більш гармонійного, досконалого та заможного суспільства.
Цей документ — продукт багаторічної співпраці ЮНЕСКО, CISCO, INTEL, ISTE і Microsoft. Він підготовлений з урахуванням рекомендацій фахівців у галузі інформатизації школи і безпосередніх користувачів попередньої версії в різних країнах світу. Праця доповнена прикладами навчальних програм і вимог до перевірки ІКТ-компетентності вчителів для розділів «Застосування ІКТ» та «Освоєння знань».