Американські колеги підтримали роботу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту в питанні запровадження компетентнісного підходу в системі освіти.
Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.
У прес-службі відомства повідомили, що 4 квітня у Міністерстві відбулася зустріч першого заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми з президентом Американських рад з міжнародної освіти (American Councils for International Education) Деном Девідсоном, віце-президентом Девідом Паттоном, директором представництва Американських рад з міжнародної освіти в Україні Христиною Пенджола-Вітович та керівником Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянс USETI) Яремою Бачинським.
Ден Девідсон наголосив на тому, що повністю підтримує заяви міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника щодо запровадження компетентнісного підходу в системі освіти: «Я зрадів, почувши, про порушення цього питання. Стовідсотково підтримую. Адже найголовнішим є те, щоб випускники знайшли адекватне використання своїх знань».
В свою чергу, Євген Суліма повідомив: «Компетентнісний підхід закладено в основу подальшого розвитку системи освіти. Тому, по-перше, Міністерство разом з Національною академією педагогічних наук України запровадило нові стандарти середньої школи. По-друге, ми працюємо над тим, щоб змінити програми з підготовки майбутніх учителів». Враховуючи зазначене, перший заступник міністра запропонував спільно працювати над цим питанням.
Крім того, у прес-службі зазначили, що стосовно питання здобуття українцями освіти в США Євген Суліма заявив, що МОНмолодьспорту вже оголосило конкурс з відбору студентів на навчання за кордоном, і готове співпрацювати з Американськими радами з міжнародної освіти в цьому напрямі.
Під час зустрічі сторони обговорили низку питань щодо міжнародної співпраці, зокрема, програми мобільності студентів; навчання українських студентів, аспірантів, наукових та науково-педагогічних працівників в провідних університетах США; можливості розвитку спільних проектів у сфері вищої освіти. Значну увагу приділили обговоренню спільної роботи щодо вдосконалення системи зовнішнього незалежного оцінювання.