ЗНО-2016 з української мови і літератури: характеристика сертифікаційної роботи

Тест ЗНО з української мови і літератури містить 58 завдань трьох форм, на виконання яких буде відведено 180 хвилин

Український центр оцінювання якості освіти визначив, якими будуть тести з української мови і літератури.

Тест зовнішнього незалежного оцінювання (далі — ЗНО) з української мови і літератури містить 58 завдань, на виконання яких буде відведено 180 хвилин.

Сертифікаційна робота з української мови і літератури складається із завдань трьох форм:

  1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-23, 29-33, 34-53) До кожного із завдань наведено чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А. За виконане завдання нараховується 1 бал.
  2. Завдання на встановлення відповідності (№ 24-28, 54-57). До кожного завдання наведено інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити «логічні пари»). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А. Усього таких завдань 9 і вони будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.
  3. Завдання з розгорнутою відповіддю (№ 58). Завдання цієї форми передбачає створення учасником ЗНО власного аргументованого висловлювання на дискусійну тему в бланку відповідей Б. Завдання з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:

1. Теза: 0, 1 або 2 бали.

2. Аргументи: 0, 1 або 2 бали.

3а. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 бали.

3б. Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя: 0, 1 або 2 бали.

4. Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали.

5. Висновок: 0, 1 або 2 бали.

6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.

6б. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.

Результати виконання завдань № 1-33 та № 58 будуть зараховані як державна підсумкова атестація з української мови.

Результат виконання усіх завдань тесту з української мови та літератури буде враховуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.

Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, — 104.

Програма ЗНО з української мови і літератури

Характеристика сертифікаційної роботи з української мови і літератури

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Іграшки з паперу власноруч

Долучіть дошкільників до художньо-продуктивної діяльності зі створення іграшок з паперу, картону, ниток. Зробіть із картону та ниток таксу або сконструюйте з паперу лева. Підкажіть дітям, що персонажів для театру також можна виготовити з паперу, наприклад, свинку — для настільного театру, а цілу сімейку котів — для вистави пальчикового театру
13639

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27147

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді