Смачний кавун ― ліки від підвищеного артеріального тиску

Хороша новина для тих, хто любить ласувати кавунами влітку. Виявляється, ця ягода не лише смачна та допомагає долати спрагу, але й здатна нормалізувати артеріальний тиск.

Кавун допомагає знизити кров’яний тиск за рахунок вмісту у ньому деяких амінокислот.

До такого висновку прийшли американські учені з Університету Флоріди.

У дослідженні взяли участь 40 добровольців з підвищеним тиском, середній вік яких 58 років.

Під час 6-тижневого експерименту частина учасників дослідження приймала кавуновий концентрований екстракт, а частина ― плацебо. Подальше спостереження за учасниками протягом 2-х тижнів показало, що в групі, що приймала кавуновий екстракт, зафіксовано зниження верхнього значення кров’яного тиску на 11,5 ― 15,1 пунктів, а нижнього ― на 7,6-7,8 пунктів, в порівнянні з тими, хто приймав плацебо.

Як пояснили вчені, зниження тиску відбувається за рахунок вмісту в кавуні амінокислот аргініну і цитруліну.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Техніки коучингу для роботи з педколективом

Виклики часу все більше вимагають нових підходів. Людина, що хоче досягти кар’єрного зросту, повинна бути мобільною, готовою до швидкої зміни та обставин. В Україні в умовах воєнного стану реалізувати ці завдання здається нереальним. Та все ж на допомогу можуть прийти нові техніки. І одна з них – коучинг.
16

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
37785

Методика Р4С: як упровадити

Як упровадити методику Р4С — «Філософія для дітей». Що прививати дітям, аби вони були готовими до ризиків і загроз глобалізованого світу
4696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді