Як правильно познайомити дитину зі школою?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Одне з важливих завдань для батьків «першачка» — переконатися, що дитина добре запам’ятала ім’я та по батькові своєї вчительки, а також назву свого класу (скажімо, 1–Б), якщо перших класів кілька. Окрім того, малюк має вміти звернутися за допомогою до зовсім чужих людей.

Перед 1 вересня педагогам, батькам та психологам важливо враховувати не лише рівень знань, умінь майбутнього першокласника, а також фактор переживань з приводу перебування в новому незнайомому приміщенні серед чужих людей.

Таку думку висловила головний редактор журналів «Практичний психолог: Дитячий садок», «Практичний психолог: Школа» Тетяна Гурковська.

Експерт нагадала, що зазвичай батьківські збори у перших класах проводять в останній тиждень серпня, а тому цю нагоду можна використати та розповісти батькам про те, що вони мають зробити перед тим, як їх дитина піде у перший клас.

За словами Т. Гурковської, необхідно попередньо ознайомити дитину з приміщеннями школи:

  • по-перше, дитині треба показати, де розміщені приміщення, які вона буде відвідувати обов’язково, — клас, туалет, їдальня, спортивна та актова зали
  • по-друге, дитина має зрозуміти, як пройти з класу до будь-якого зі згаданих приміщень школи і обов’язково — до виходу з неї.

Така зорієнтованість дитини забезпечить їй комфортне перебування у стінах школи, запевнила експерт.

Ще одне важливе завдання батьків — переконатися, що дитина добре запам’ятала ім’я та по батькові своєї вчительки, а також назву свого класу (скажімо, 1–Б), якщо перших класів кілька. Окрім того, малюк має вміти звернутися за допомогою до зовсім чужих людей. «І цьому також мають навчити батьки», ― наголосила Тетяна Гурковська.

Детальніше про підготовку «першачків» до навчального року читайте невдовзі у розділі форумі освітян «Блоги» ― «Клуб практичного психолога».

Бажаємо Вам приємного спілкування на форумі «Педради»!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перший раз у перший клас: як допомогти дитині адаптуватися до школи

Щоденні навчальні заняття першокласників потребують напруженої розумової праці, активізації уваги і зосередження. Все це впливає на емоційний стан школярів. Скористайтеся інформацією та методиками, що допоможуть з'ясувати стан адаптації першокласників та допомогти їм швидко адаптуватися до умов навчання
41949

Заробітна плата вчителів – 2025

Заробітна плата вчителя включає базову ставку за тарифним розрядом, доплати та надбавки. Розглянемо, яка заробітна плата вчителя, на які доплати та надбавки він має право, чи буде підвищення зарплат вчителям у 2025 році
3200

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3381

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54612

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді