Зарплати європейських та українських учителів: порівняльний аналіз

Фахівці українського інтернет-видання порівняли посадові оклади європейських та українських учителів

Фахівці інтернет-видання «Трибуна» порівняли посадові оклади учителів України, Швейцарії, Данії та Франції.

За основу порівняльного аналізу взято результати Міжнародного дослідження систем викладання й навчання, яке провела Організація економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD).

Під час дослідження було оцінено роботу вчителів з 30 різних країн світу за такими критеріями:

  • оплата праці
  • навантаження

Оплата праці

За результатами дослідження виявилося, що  річний оклад вчителя у Швейцарії складає 68 тисяч доларів, вчителя у Франції33 тисячі доларів, вчителя у Данії  —  41 тисячу доларів.

Учитель в Україні, маючи півтори ставки, отримує за місяць близько 2 тисяч гривень. За рік — 24 тисячі. Якщо додати сюди премії, оплату гуртків (хоча не кожен вчитель має години гурткової роботи), то зможемо дотягнути до 1 тисячі доларів . Тож знову маємо зарплатню прірву —  порівняно з Данією це у 40 разів менше.

Навантаження

Швейцарські педагоги в середньому працюють по 36 годин на тиждень. Якщо розбити це навантаження на п’ять днів, то вийде, що за день вчитель відпрацьовує 7 годин 20 хвилин. Майже восьмигодинний робочий день. За цей час учитель встигає провести відведену кількість уроків, заповнити документацію та перевірити письмові роботи учнів.

У Франції вчитель має 18 робочих викладацьких годин. Паперова робота  також займає приблизно вісімнадцять годин, хоча вчитель з досвідом може вправлятися і швидше.

Український педагог, аби заробити свої 90 доларів на місяць, проводить 27 уроків на тиждень (5-7 уроків у день). Ведення журналів, календарних планів не входить у ці 27 годин.

Ще один показник, який визначає роботу вчителя — середня кількість учнів, з якими він працює протягом одного уроку.  Отже, кількість учнів на уроці у:

  • Швейцарії — 12
  • Франції — 10
  • Данії — 13
  • Україні — все залежить від населеного пункту, розташування та престижу навчального закладу.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
45

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
59

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді