Зарплати європейських та українських учителів: порівняльний аналіз

Фахівці українського інтернет-видання порівняли посадові оклади європейських та українських учителів

Фахівці інтернет-видання «Трибуна» порівняли посадові оклади учителів України, Швейцарії, Данії та Франції.

За основу порівняльного аналізу взято результати Міжнародного дослідження систем викладання й навчання, яке провела Організація економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD).

Під час дослідження було оцінено роботу вчителів з 30 різних країн світу за такими критеріями:

  • оплата праці
  • навантаження

Оплата праці

За результатами дослідження виявилося, що  річний оклад вчителя у Швейцарії складає 68 тисяч доларів, вчителя у Франції33 тисячі доларів, вчителя у Данії  —  41 тисячу доларів.

Учитель в Україні, маючи півтори ставки, отримує за місяць близько 2 тисяч гривень. За рік — 24 тисячі. Якщо додати сюди премії, оплату гуртків (хоча не кожен вчитель має години гурткової роботи), то зможемо дотягнути до 1 тисячі доларів . Тож знову маємо зарплатню прірву —  порівняно з Данією це у 40 разів менше.

Навантаження

Швейцарські педагоги в середньому працюють по 36 годин на тиждень. Якщо розбити це навантаження на п’ять днів, то вийде, що за день вчитель відпрацьовує 7 годин 20 хвилин. Майже восьмигодинний робочий день. За цей час учитель встигає провести відведену кількість уроків, заповнити документацію та перевірити письмові роботи учнів.

У Франції вчитель має 18 робочих викладацьких годин. Паперова робота  також займає приблизно вісімнадцять годин, хоча вчитель з досвідом може вправлятися і швидше.

Український педагог, аби заробити свої 90 доларів на місяць, проводить 27 уроків на тиждень (5-7 уроків у день). Ведення журналів, календарних планів не входить у ці 27 годин.

Ще один показник, який визначає роботу вчителя — середня кількість учнів, з якими він працює протягом одного уроку.  Отже, кількість учнів на уроці у:

  • Швейцарії — 12
  • Франції — 10
  • Данії — 13
  • Україні — все залежить від населеного пункту, розташування та престижу навчального закладу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27856

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39078

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42296

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді