Проект, за яким кияни можуть самостійно обирати або змінювати сімейних та дільничних лікарів, дає можливість шанованим лікарям отримувати більшу зарплату.
Про це повідомили у Головному управлінні охорони здоров’я інформують.
Передбачалося, що проект стимулюватиме підвищення якості роботи та матеріальне заохочення лікарів. Доплати столичним медикам здійснюватимуть відповідно до звіту лікаря, а тарифікаційна комісія кожного поліклінічного закладу визначатиме їхній рівень. У двох пілотних районах ― Дніпровському і Дарницькому ― лікарі вже освоїли нову систему і отримують значно вищу зарплатню.
Так, найпопулярніший серед мешканців Дарницького району лікар працює в амбулаторії сімейної медицини, на вул. Мішуги, 5. Світлана Хілько працювала лікарем-терапевтом, проте як тільки в країні заговорили про сімейну медицину ― одразу прийняла рішення змінити спеціалізацію, обравши професію сімейного лікаря. Коли на початку вересня кияни почали самі обирати сімейних лікарів, дільничних терапевтів чи педіатрів, заявки на обслуговування до лікаря з 12-річним стажем ― Світлани Хілько – подали 2820 дарничан.
«Зауважимо, що згідно нормативів лікар первинної ланки повинен обслуговувати не менше 1500 та не більше 3000 пацієнтів», ― уточнили в управлінні.
Завдяки заходам реформування медичної галузі, затребувані серед пацієнтів столичні медики отримують майже вдвічі більше за своїх колег, до кого довіра людей менша.
Нині у Дарницькому районі столиці шановані пацієнтами терапевти, педіатри та сімейні лікарі за новою схемою оплати можуть заробляти до 8 тисяч гривень. Середня заробітна плата лікаря первинної ланки у пілотних районах складає 6300 грн.
В управлінні запевнили, що цей підхід цілком виправдовує себе. З одного боку він дозволяє підвищувати рівень життя лікарів та престиж професії, а з іншого ― така матеріальна мотивація добре впливає на якість надання медичної послуги.