Соціальна інклюзія в Україні: низький рівень прийняття у суспільстві найбільш вразливих дітей

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Національна Асамблея інвалідів України (НАІУ) в межах проекту «ThisAbility», провели дослідження і виявили, що лише 13% українців готові прийняти в своє оточення дітей з інвалідністю

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Національна Асамблея інвалідів України (НАІУ) в межах проекту «ThisAbility», провели дослідження і виявили, що лише 13% українців готові прийняти в своє оточення дітей з інвалідністю.

За результатами дослідження, 50% українців вважає, що українське суспільство толерантно ставиться до дітей з інвалідністю. Натомість до ВІЛ-інфікованих дітей або до безпритульних дітей толерантно ставиться 30% українців.

Готовність суспільства прийняти в своє близьке оточення дітей із уразливих груп вкрай низька:

  • дітей з інвалідністю готові прийняти 13% респондентів
  • дітей, позбавлених батьківського піклування — 10%
  • ВІЛ-інфікованих дітей — 3%

За даними дослідження, третина респондентів вважає, що у сім'ї дитина з інвалідністю не може отримати достатній догляд, тому їй буде краще в спеціалізованому дитячому будинку.

«Багато сімей з дітьми з інвалідністю стикаються з труднощами в забезпеченні належного догляду за дітьми через відсутність необхідних послуг та підтримки. Коли система соціального захисту не працює, діти часто втрачають свої сім’ї. Тому важливо, щоб громади та уряд вживали заходи для розвитку в Україні інклюзивного середовища для найбільш вразливих дітей», — зазначила Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103055

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103057

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді