Діти та вчені міркують однаково?

Результати дослідження Елісон Гопник з Каліфорнійського університету, показали, що діти здатні розуміти статистичні закономірності на несвідомому рівні і застосовувати отримані дані для вирішення своїх завдань.

Незважаючи на те, що дошкільнята поняття не мають, що таке статистика, не проводять експериментів і, звичайно, не відвідують наукових конференцій, мислять і пізнають навколишній світ вони так само, як і вчені.

Діяльність більшості вчених пов'язана з проведенням експериментів і аналізом статистичних закономірностей. Результати дослідження Елісон Гопник з Каліфорнійського університету, показали, що діти здатні розуміти статистичні закономірності на несвідомому рівні і застосовувати отримані дані для вирішення своїх завдань. Крім того, діти, як і вчені, вчаться один у одного.

Елісон Гопник провела простий експеримент. 2-4-річним дітям показали цікавий пристрій, яке починало світитися і програвати мелодії, якщо на нього ставили конкретний предмет. Причому, один з предметів змушував пристрій світитися і грати в двох спробах з трьох, а другий ― вмикав музику і вогні тільки в двох випадках з шести. Продемонструвавши це, Елісон віддала пристрої маленьким дослідникам.

Той, хто знайомий з поняттям статистики, без сумніву вибрав би перший предмет для гри. Однак, незалежно від свого віку навіть малюки, які нічого не тямили у математичній статистиці, зробили саме такий вибір.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді