«Не піду до дитсадка!»

Важче розібратися з психологічними проблемами малюка, адже не про всі свої справи діти готові розповісти найближчим людям, навіть мамі. В ігровій формі вивідати у дитини, що трапилося, так вона швидше розкриє свої секрети. Часто допомагає розібратися в проблемі гра в «дитячий садок». Учасники: ви, дитина, іграшки.

Коли дитина не хоче йти до дитячого садка, вередує, влаштовує істерики і навіть хворіє, необхідно  розібратися в проблемі і знайти оптимальне рішення, радять експерти.

Одні діти поспішають до садка з радістю ― там їх чекають друзі та ігри; інші йдуть неохоче, але з часом звикають; бувають і такі діти, у яких необхідність відвідувати дитячий садок сполучена зі стресом і навіть стражданнями.

Що робити, коли для дитини перший соціальний інститут став справжньою проблемою?

У випадку, коли дитина тільки починає відвідувати дитячий садок, його страхи цілком зрозумілі. Навіть дорослій людині потрібен час, щоб звикнути до нового колективу і зайняти в ньому свою нішу. Що ж казати про малюка, для якого це перший вихід «у люди» з обов'язковою необхідністю на якийсь час залишитися без мами?

Вихідні та робочі 2020

І педагоги, і психологи в один голос радять дати дитині поступово звикнути до нового формату життя. Час його перебування в дитячому садку потрібно збільшувати поступово, починаючи з одного-двох годин на день.

Усі діти індивідуальні, тому будьте готові до того, що адаптаційний період буде проходити з більшим чи меншим успіхом і може зайняти від одного тижня до півроку.

А що, коли малюк вже відвідував дитячий садок, а тут раптом не хоче? Шукайте причину! Їх може бути декілька: малюк захворів, з кимось посварився, його кривдять діти.

Перш за все, переконайтеся, що дитина виспалася і здорова. Можливо, вона пізно лягає і ранковий підйом зі словами «прокидайся, пора в дитячий садок» викликає масу негативу. Тоді необхідно формувати  такий режим дня, при якому дитина буде отримувати повноцінний нічний сон, а вранці буде прокидатися бадьорою та активною.

Важче розібратися з психологічними проблемами малюка, адже не про всі свої справи діти готові розповісти навіть найближчим людям, навіть мамі. В ігровій формі вивідати у дитини, що трапилося, так вона швидше розкриє свої секрети. Часто допомагає розібратися в проблемі гра в «дитячий садок». Учасники: ви, дитина, іграшки. Роздайте всім ролі, причому, свою нехай малюк вибере сам. У ході цього невеликого спектаклю ви побачите, що може відбуватися з вашою дитиною в дитячому садку, хто як веде себе, хто, на думку малюка, добрий, а хто злий. Ви зрозумієте, з ким він дружить, а кого боїться, як ведуть себе вихователі і т.д.

Гірше, якщо дитина не любить або навіть боїться виховательку. Спробуйте делікатно розібратися в проблемі: може, ваша дитина недовірлива, а, може, його образи дійсно обґрунтовані.

Можливо, дитина ― індивідуаліст? Малюк любить бути наодинці з собою? Командні ігри приносять йому неймовірні страждання, а режим, який необхідно дотримуватися для нього «тюрма»? Він відмовляється їсти, ночами йому сняться кошмари? Це триває не один місяць, дитина влаштовує щоденні істерики або чахне на очах?

Звичайно, ситуації в сім'ях різні, але оптимальний рада в цьому випадку забрати дитину з дитячого садка хоча б на якийсь час. Часто буває так, що діти переростають ситуацію і, коли приходить час, охоче йдуть в школу. В такій ситуації треба проявити терпіння і такт,  підхід до такого малюка повинен бути особливим.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Шляхи подолання дитячої агресії

Чому діти жорстокі одне до одного? Чому вважають, що приниження іншого — привід пишатися собою і свідчення героїзму? Головне — убезпечити дітей від цього. Працюємо в системі «педагоги — учні — батьки» та шукаємо причини та шляхи подолання дитячої агресії в школі
19663

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46390

Правила літніх прогулянок

Улітку дітям хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі. Там можна вдосталь побігати, покопирсатися в піску та пограти з однолітками. Щоб у дітей залишалися лише позитивні враження від таких прогулянок, вихователям слід залишатися уважними та дотримуватися правил
6206

Прохолодна робота дошкільного закладу в літню спеку

Синоптики прогнозують спекотне й посушливе літо. Найвищою температура повітря буває в липні та на початку серпня. Як організувати провітрювання приміщень, аби запобігти негативному впливу спеки на дитячий організм
8750

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
207185

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді