Поради медиків: що вдягати та як поводитися в морозну погоду

Медики попереджають: у зв’язку зі зниженням температури повітря можливе почастішання випадків переохолодження та обмороження.

Головне управління охорони здоров’я закликає киян та гостей столиці дотримуватися основних правил поведінки, які дозволять уникнути шкідливого впливу низьких температур на організм. Адже у зв’язку зі зниженням температури повітря можливе почастішання випадків переохолодження та обмороження.

Про це повідомили у прес-службі КМДА.

Так, упродовж минулих вихідних зафіксовано 3 випадки обмороження та один ― переохолодження. Усіх постраждалих (а це безпритульні) госпіталізовано.

Крім того, 15 та 16 грудня до лікарів з приводу ушкоджень, отриманих внаслідок ожеледиці, звернулося 327 осіб. З них ― 21 дитина. 15 грудня постраждало 176 дорослих та 13 дітей, а 16 грудня ― 221 дорослий та 8 дітей. Госпіталізовано 70 дорослих і 2 дитини.

Медики звертають увагу мешканців на основні правила поведінки при низьких температурах повітря.

Рекомендовано:

― Одягатися багатошарово. Доречно одягнути кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Одяг має бути вільним.

― Захищати відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.

― Мати додатковий одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі.

― Не виходити на мороз голодним. Обов’язково треба добре поїсти, краще вживати висококалорійні продукти.

― Заходити кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.

― За можливості брати із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.

― Працювати руками, рухати кінцівками, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах.

― Не перевтомлюватися.

Категорично не можна:

― Торкатися металу. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його, і у місці контакту може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру, а отже, під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.

― Вживати спиртне. Алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вам вберегтися від ушкоджень у складних умовах.

Пам’ятайте, що постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі. Зокрема, погодні умови з температурою нижче +7 С вже вважаються такими, що можуть спричинити проблеми зі здоров’ям.

Перша допомога при переохолодженні та обмороженні.

При появі перших симптомів переохолодження ― воскових плям та онімінні шкіри ― необхідно якнайшвидше перейти до теплого приміщення.

У разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. У крайньому випадку, треба переодягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла.

При відмороженні слід дотримуватися принципу «внутрішнього» зігрівання уражених тканин: накладати термоізолюючі пов’язки (ватно-марлеві, бавовняні тощо), вживати теплі напої.

Ні в якому разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою або біля гарячих батарей, тому що це може призвести до значного поглиблення ураження.

«Обов’язково пийте якомога більше рідини ― будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. Прийміть знеболювальні та негайно зверніться за кваліфікованою допомогою», ― закликали медики.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
402417

Оцінювання навчальних досягнень учнів

Під час внутрішнього контролю в навчальному закладі вивчають різні питання. Одне з них — рівень навчальних досягнень учнів. Щоб правильно встановити рівень навчальних досягнень учнів, слід дотримуватися визначених критеріїв
180664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді