Правильне харчування змалечку

Досить часто маленькі школярі йдуть до школи, поснідавши лише йогуртом або не ївши взагалі. Дитина ж має йти до школи ситою. Вранці обов'язково потрібно їсти варені страви: каші, омлет, котлети.

Різноманітність є запорукою правильного харчування. Якщо протягом тижня дитина споживає різноманітні страви, вона дійсно отримує всі потрібні поживні речовини.

Неправильним харчування це тоді, коли дитина тривалий час їсть печиво і тістечка, копчення, ковбаси.

Аби уникнути в майбутньому зазначених проблем необхідно прищепити ще маленькій дитині звичку правильного ставлення до їжі. Малюк повинен сприймати її як приємний спосіб угамування голоду.

Нереально зовсім заборонити цукерки, бо дитина хотітиме їх ще більше. Але цукерки мають дуже мало поживних речовин, відчутно руйнують зуби дитини.

Тому намагайтеся стримувати любов дитини до чогось солодкого, зменшіть уживання цукру і солодкої їжі до мінімуму. На десерти давайте фрукти або несолодкий йогурт. Прекрасним є також сир, який нейтралізує кислотні бактерії, шкідливі для емалі зубів.

Досить часто маленькі школярі йдуть до школи, поснідавши лише йогуртом або не ївши взагалі. Дитина ж має йти до школи ситою. Вранці обов'язково потрібно їсти варені страви: каші, омлет, котлети. Переварена їжа надходить у кров, і, в свою чергу, в мозок, який починає активно працювати. У школярів найактивніший період з 9 до 11 години ранку і з 4 до 6 години вечора. Тому сніданок та обід ― дуже важливі.

Близько 12 години дня не зайвим буде другий сніданок: фрукти, бутерброди. Тільки їсти його потрібно не всухом'ятку, стоячи в коридорі, а сидячи за столом у буфеті й обов'язково чим-небудь запиваючи.

А ось шоколадками перекушувати не варто, як би не закликала до цього реклама. Копчені і гострі продукти краще не давати дітям років до 15, а в ідеалі ― до 17. Всі ці гострі ковбаски з майонезом, з кетчупом подразнюють слизову оболонку дитячих шлунків. У відповідь на гостру їжу виділяється більше соляної кислоти ― шлункового соку, який обпалює стінки шлунку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді