Українські громадяни усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці

Нині існує черга українських громадян на усиновлення, яка складає більше 1600 осіб, але проблема в тому, що бажання усиновителів ― усиновити маленьку дитину. Водночас він додав, що майже 80% дітей, які очікують на батьків, ― старші 10 років.

В Україні запроваджено систему підтримки сімей, які усиновили дитину. Усиновителі отримують таку ж фінансову підтримку, як і сім’ї, які народили дитину, а також мають право на спеціальну відпустку у зв’язку з усиновленням.

Про це заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, передала прес-служба Глави держави.

«Українські громадяни (в цьому році) усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці», ― повідомив Ю.Павленко, додавши, що, за оперативними даними, протягом 2012 році українці усиновили близько 2000 дітей (іноземні громадяни ― близько 700). Він додав, що переважна більшість дітей, усиновлених іноземцями, мають важкі захворювання.

«Крім того, з 2011 року діє заборона на усиновлення іноземними громадянами дітей, молодших 5 років, а також на всиновлення іноземними громадянами дитини протягом першого року після набуття нею статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування», ― наголосив Ю.Павленко.

Юрій Павленко нагадав, що на сьогодні в базі даних сиріт та позбавлених батьківської опіки ― 26 тисяч дітей, які підлягають усиновленню, із них лише 1,5 тисячі ― віком до п'яти років, половина з них мають серйозні медичні діагнози, а інші належать до так званих великих сімейних груп ― мають від двох і більше братів чи сестер.

«Ми констатуємо, що є черга українських громадян на усиновлення, яка складає більше 1600 осіб, але проблема в тому, що бажання усиновителів ― усиновити маленьку дитину», ― сказав Ю.Павленко. Водночас він додав, що майже 80% дітей, які очікують на батьків, ― старші 10 років.

Саме тому, зазначив Ю.Павленко, Президент ставить завдання активніше формувати в суспільстві культуру усиновлення дітей старшого віку та об'єктивно інформувати громадян України про дітей, які чекають на усиновлення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12220

Екологічне виховання дошкільників

Як організувати екологічне виховання в дитячому садку, форми роботи з дошкільниками, поради вихователям та інструменти екологічного виховання
84422

Дії у разі виникнення пожежі в школі

У разі виникнення пожежі дії працівників навчального закладу, залучених до її гасіння, мають бути спрямовані на убезпечення людей, перш за все дітей, їх евакуацію та порятунок
62223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді