В Україні почали діяти біометричні паспорти, проте технічної бази для цього поки немає

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Після завершення правового врегулювання впровадження біометричних документів, проведення необхідних процедур щодо закупівлі бланків, а також створення інфраструктури і технічного забезпечення підрозділів Державної міграційної служби можна буде говорити про конкретні дати, з яких такі документи почнуть оформлювати.

З 1 січня 2013 року кожен громадянин України, незалежно від віку, зобов’язаний отримати біометричний паспорт. Паспорт буде містити вбудований чіп з біометричною інформацією: фото людини, відбитки пальців і інформацію про громадянина, що міститься в чинному паспорті.

Паспорти з вбудованим чіпом з біометричною інформацією почали діяти в Україні з 1 січня 2013 року.

Підписаний Президентом України Віктором Януковичем закон про біометричні паспорти набув чинності ще з 6 грудня.

Тоді Державна міграційна служба України повідомила, що початок видачі нових паспортів буде можливий після завершення всіх технічних процедур.

Паспорт буде містити вбудований чіп з біометричною інформацією: фото людини, відбитки пальців і інформацію про громадянина, що міститься в чинному паспорті. За бажанням в біометричний паспорт може бути включена додаткова інформація.

Інформація біометричних паспортів буде міститися в Єдиному державному демографічному реєстрі — електроннiй інформаційно-телекомунікаційній системі, призначенiй для зберігання, обробки, використання інформації про громадянина держави. Також, відповідно до закону, така інформація є конфіденційною, а її нерозголошення гарантується державою.

Кожен громадянин України, незалежно від віку, зобов'язаний отримати біометричний паспорт. Оформлення біометричного паспорта оновлюється кожні 10 років для всіх осіб, починаючи з народження, замінивши тим самим свідоцтво про народження.

Введення в Україні біометричних паспортів обумовлено Планом дій щодо запровадження безвізового режиму з ЄС, схваленим у листопаді 2010 року.

Внутрішні і закордонні паспорти старого зразка залишаються чинними, і міняти їх необов'язково.

Натомість спеціалісти запевнили, що лише після завершення правового врегулювання впровадження біометричних документів, проведення необхідних процедур щодо закупівлі бланків, а також створення інфраструктури і технічного забезпечення підрозділів Державної міграційної служби можна буде говорити про конкретні дати, з яких такі документи почнуть оформлювати. Цілком очевидно, що з 1 січня 2013 року біометричні документи в Україні оформлюватися не будуть, оскільки зазначені вище заходи ще не завершено. Також експерти наголосили, що до моменту впровадження біометричних документів підрозділи Державної міграційної служби видаватимуть громадянам документи звичного зразка. Такі документи будуть чинними та не підлягатимуть обов'язковій заміні на біометричні до завершення строку своєї дії.

За інформацією: «УНІАН», «Укрінформ», «Дзеркало тижня»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103039

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103043

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді