Дитяча впертість: чи існує протидія?

Причин, які можуть викликати «напади» дитячої впертості досить багато. Але найчастіше це саме поведінка мами. Наприклад, вона завжди конкретна і не терпить відмови, суворим тоном вимагає, щоб дитина доїла суп або швидко лягла спати.

У сотий раз пояснюючи малюкові, що і як потрібно робити, а цей маленький упертюх, дивлячись тобі в очі, робить все навпаки. Ні крик, ні вмовляння не допомагають. Як же побороти дитячу упертість?

Дуже часто, спостерігаючи і переконуючись в упертості малюка, мама чи бабуся зі знанням справи говорять: «Зовсім як тато» (мама, бабуся, дідусь, тітка і т.д.). І впевнені в тому, що дитина перейняла цю рису характеру від когось із родичів. Але якщо малюк якраз дійшов до межі 3-х років, то впевнена в тому, що це психологічна особливість дорослішання. Саме тепер малюк починає усвідомлювати свою дорослість і всіма силами прагне довести її і самоствердитися за рахунок того, що робить все наперекір.

Причин, які можуть викликати «напади» дитячої впертості досить багато. Але найчастіше це саме поведінка мами. Наприклад, вона завжди конкретна і не терпить відмови, суворим тоном вимагає, щоб дитина доїла суп або швидко лягла спати. Але якщо раніше малюк беззаперечно виконував ці «накази», зараз він упирається. Дія в цьому випадку неодмінно викличе протидію, і доведеться пояснювати малюкові,  чого від нього хочуть в інший спосіб.

Може статися й таке, що дитина упирається тому, що звичний режим життя збився, а дитина до цього виявилися не готовою.

Упертість малюка може бути викликано й особливостями головного мозку дитини. Таке трапляється, якщо малюк лівша. І як би це дивно не звучало, але саме функціональні особливості правої та лівої півкулі можуть викликати надмірну впертість і взагалі зайву нервозність дитини. Але це не відхилення, а швидше за все дитина просто занадто сприйнятлива і тяга до самоствердження знаходить у неї більш гостру форму, ніж у правші.

Але якщо кам'яна впертість поєднується з катастрофічною нервозністю, краще відвести дитину до психолога, а то і до психіатра. Адже в такому випадку упертість може бути ознакою психічного розладу у дитини.

Необхідно демонструвати дитині, що її думку поважають, частіше запитувати, що їй подобається, як вона до чого ставиться, чи хоче щось робити. Малюк буде впевнений в тому, що його розуміють і готові прислухатися до його бажань.

Якщо малюк таки знайшов привід для прояву своєї впертості, треба постаратися зробити з цього гру і таким чином добитися від малюка необхідного. Це можливо, адже і на впертість можна знайти протидію. Головне «вимкнути» нерви та скористатися фантазією.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
32

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
48

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді