Дитяча впертість: чи існує протидія?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Причин, які можуть викликати «напади» дитячої впертості досить багато. Але найчастіше це саме поведінка мами. Наприклад, вона завжди конкретна і не терпить відмови, суворим тоном вимагає, щоб дитина доїла суп або швидко лягла спати.

У сотий раз пояснюючи малюкові, що і як потрібно робити, а цей маленький упертюх, дивлячись тобі в очі, робить все навпаки. Ні крик, ні вмовляння не допомагають. Як же побороти дитячу упертість?

Дуже часто, спостерігаючи і переконуючись в упертості малюка, мама чи бабуся зі знанням справи говорять: «Зовсім як тато» (мама, бабуся, дідусь, тітка і т.д.). І впевнені в тому, що дитина перейняла цю рису характеру від когось із родичів. Але якщо малюк якраз дійшов до межі 3-х років, то впевнена в тому, що це психологічна особливість дорослішання. Саме тепер малюк починає усвідомлювати свою дорослість і всіма силами прагне довести її і самоствердитися за рахунок того, що робить все наперекір.

Причин, які можуть викликати «напади» дитячої впертості досить багато. Але найчастіше це саме поведінка мами. Наприклад, вона завжди конкретна і не терпить відмови, суворим тоном вимагає, щоб дитина доїла суп або швидко лягла спати. Але якщо раніше малюк беззаперечно виконував ці «накази», зараз він упирається. Дія в цьому випадку неодмінно викличе протидію, і доведеться пояснювати малюкові,  чого від нього хочуть в інший спосіб.

Може статися й таке, що дитина упирається тому, що звичний режим життя збився, а дитина до цього виявилися не готовою.

Упертість малюка може бути викликано й особливостями головного мозку дитини. Таке трапляється, якщо малюк лівша. І як би це дивно не звучало, але саме функціональні особливості правої та лівої півкулі можуть викликати надмірну впертість і взагалі зайву нервозність дитини. Але це не відхилення, а швидше за все дитина просто занадто сприйнятлива і тяга до самоствердження знаходить у неї більш гостру форму, ніж у правші.

Але якщо кам'яна впертість поєднується з катастрофічною нервозністю, краще відвести дитину до психолога, а то і до психіатра. Адже в такому випадку упертість може бути ознакою психічного розладу у дитини.

Необхідно демонструвати дитині, що її думку поважають, частіше запитувати, що їй подобається, як вона до чого ставиться, чи хоче щось робити. Малюк буде впевнений в тому, що його розуміють і готові прислухатися до його бажань.

Якщо малюк таки знайшов привід для прояву своєї впертості, треба постаратися зробити з цього гру і таким чином добитися від малюка необхідного. Це можливо, адже і на впертість можна знайти протидію. Головне «вимкнути» нерви та скористатися фантазією.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103039

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103043

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді