Батьки на роботі? Дитина виросте слухняною ― дослідження

Непрацюючий батько або батько, який працює вдома або по змінному графіку, негативно впливає на поведінку дітей.

Ідеальною ситуацією у вихованні дитини є така, коли обоє батьків працюють.

До такого висновку прийшли британські дослідники.

Раніше вважалося, що ранній вихід матері на роботу ставить під загрозу хорошу поведінку дитини. У Великобританії дослідники провели вивчення 13 000 дітей у віці від 3 до 6 років, щоб з'ясувати, як саме на їхній поведінці позначається постійна присутність батьків удома або їх відсутність протягом робочого дня.

Результати дослідження показали, що існує кілька закономірностей в цій області. Так, якщо мати в родині є головним добувачем, то на дівчатках це не позначається, тоді як хлопчики стають менш слухняними, менш керованими і контактними. Також з'ясувалося, що навіть якщо мати працює повний робочий день протягом  всього першого року життя дитини, то у віддаленому майбутньому ніяких складнощів у поведінці дитини це не викликає. Непрацюючий батько або батько, який працює вдома або по змінному графіку, негативно впливає на поведінку дітей.

Підводячи підсумок своїй роботі, дослідники зробили висновок: у дітей, що живуть з матір'ю без батька або живуть у повній сім'ї з непрацюючими батьками, а також з батьками, працюючими віддалено або по складному графіку, шанси стати «важкими» набагато вище, ніж у тих дітей , чиї батьки працюють за звичайним восьмигодинному графіку п'ять днів на тиждень з двома вихідними.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
9911

Техніки коучингу для роботи з педколективом

Виклики часу все більше вимагають нових підходів. Людина, що хоче досягти кар’єрного зросту, повинна бути мобільною, готовою до швидкої зміни та обставин. В Україні в умовах воєнного стану реалізувати ці завдання здається нереальним. Та все ж на допомогу можуть прийти нові техніки. І одна з них – коучинг.
33

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді